Autor Zpráva
Axamith
Profil
Dostalo se mi do ruky CD s fotkami, které nejdou otevřít. Na disku vidím jednotlivé adresáře se soubory, i datovou velikost jednotlivých souborů. Při pokusu o otevření dostanu hlášku, že z daného souboru nelze číst. ( hláška je rozdílná podle sw, ve kterém se pokouším fotku otevřít ) Majitel na CD zkoušel dopálit další fotky v Neru, aby zjistil, jestli je CD poškozené a vytvořil tak druhou stopu. Fotky v této druhé stopě lze bez potíží otevřít, takže je jasné, že CD není nepoužitelné. Soubory z první stopy jde bez potíží kopírovat, ale ne otevřít. Něco si matně vzpomínám, že se v Neru dalo přepínat mezi stopami, ale už nevím jak. Možná to je cesta, jak soubory zachránit. Nemá s tím to problémem někdo zkušenosti? Nebo nějaký způsob, jak data zachránit? Děkuji za každý nápad.
Petr ZZZ
Profil
Jsou fotky z první stopy opravdu ve stejném formátu jako ty z druhé stopy? Nemají třeba originální formát z foťáku (třeba RAW?) a není na převod toho formátu např. do JPG nutný SW k tomu foťáku? Možná bych je zkusil překopírovat na disk a tam zkonvertovat do formátu JPG nebo TIFF nebo...
Axamith
Profil
Bohužel, vše je JPG. Soubory se na první pohled tváří, že jsou v pořádku. Vidím jejich datovou velikost, jdou kopírovat z CD na HDD, jdou přejmenovat. Jenom nejdou otevřít, což je u souboru závažný problém.
Bubák
Profil
Pokud můžeš, vystav aspoň jeden z "neotevřitelných" obrázků někam na web a dej tu odkaz. Protože obrázky nefungují, doporučil bych ti vyhnout se službám pro hostování obrázků.
Tipy pro začátek: nestandardní verze JPEGu, chybná přípona souboru.
Petr ZZZ
Profil
A co se pokusit vyřešit divné chování divným postupem: konvertovat JPG (ještě jednou) na JPG?
habendorf
Profil
Jestliže jdou zkopírovat na HDD, pak myslím problém vůbec nesouvisí s "Obnova dat na CD". Jak říká Bubák, upni někam jeden exemplář.
Axamith
Profil
Tady je link na jeden soubor. Dal jsem ho do zipu kvůli stahování, má to 1,5 MB. V případě záchrany dat se majitel nebrání dohodě o odměně .
Petr ZZZ
Profil
Trochu jsem si s tím zkoušel hrát (konvertovat, otočit o 90° atd...), ale bez úspěchu. Fotošop při (pozdějším) pokusu soubor otevřít hodil tuto hlášku (přeloženo z němčiny):
Operaci nelze provést, protože délka jednoho značkovacího JPEG-segmentu je příliš krátká (soubor je eventuálně ořezaný nebo neúplný).
Axamith
Profil
Podobné hlášky hlásí i jiné sw na editaci nebo prohlížení fotek.
_es
Profil
Axamith:
Ten súbor obsahuje len samé nulové bajty, takže buď sa na CD napálili nesprávne dáta, alebo súbor odkazuje na nesprávne miesto na CD.
Axamith
Profil
_es : mám info od majitele CD, že na některých PC to ukazuje samé nuly a někde jsou hodnoty. Ten ukázkový soubor má 1 493 915 bajtů. ( podle mého zobrazení )
_es
Profil
Axamith:
Ten ukázkový soubor má 1 493 915 bajtů.
Áno má 1 493 915 bajtov s hodnotou 0, binárne 00000000, teda na ňom nie je čo obnoviť.
habendorf
Profil
Bohužel, je to tak. Soubor začíná hodnotou FFFE a pak už následují jenom nuly.
_es
Profil
habendorf:
Soubor začíná hodnotou FFFE
Nie, začína už nulami, to budú asi nejaké falošné bajty nejakého textového editora z dôvody predpokladu nejakého kódovania UTF.
habendorf
Profil
_es:

Jo, to je možný, otevřel jsem ten soubor v PSPadu v hexa. Na resumé to nic nemění :o)
Axamith
Profil
Takže pánové děkuji za ortel. Teď už je jistota. Zvláštní je, že nějakou dobu po vypálení s fotkami z CD se pracovalo. Jako by po nějaké době data zmizela. V každém případě děkuji za analýzu.
milan.post@seznam.cz
Profil *
Já mám problém s otevřením s CD -RW na které jsem si zálohoval fotky. Fotky tam jsou dle zobrazení o podrobnostech velikosti - každý soubor je nějak veliký. Otevřu jenom složky ve kterých jsou uloženy a dále mi to hlásí že není tento formát podporován nemám nejnovější aktualizaci programu. Soubor je v JPG. Otevřu jen jedinou fotku a to jen v v horní třetině , v prostřed je dávná fotka která je jako by v negativu (schází jí jedna z barevných složek) a spodní přetina je šedá. Fotku jsem uložíl na adrese : http://milanbobo.rajce.net/Pokazena_fotka
Dík za rady. Milan
mckay
Profil
milan.post@seznam.cz:
Založ si vlastní téma, tady to nemá co dělat. Vypadá to, že si tím foťákem nějakým způsobem přefotil fotky - do starých fotek si nafotil nové. :)
Moderátor Chamurappi: Škrtnul jsem, dotaz souvisí s tématem. (I když samo téma je skoro mimo zaměření fóra.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0