Autor Zpráva
Lenka
Profil
Ahoj, prosím o radu, při stahování různých programů mi na začátku zešedne obrazovka a napíše jestli chci stahování povolit či ne. Povolím tedy, celá instalace proběhne v pohodě (instalace úspěšně dokončena), ale při spuštění programu mi to zahlásí, že se stala chyba při instalaci daná webová stránka, ze které jsem stahovala neexistuje - program nelze spustit (něco v tomto smyslu). Nevím jestli je to tím povolením na začátku, dá se to někde zrušit, nebo dá se někde něco zrušit, abych mohla programy stahované z webu normálně spouštět? Děkuji za odpověď :)
mafos
Profil
No jestli to dobře chápu, tak si najdeš odkaz na program a když se Tě zeptá jestli otevřít nebo uložit tak dáš otevřít jo? Zkusil bych zvolit možnost uložit a spouštět to až když je to uložené v PC.
Lenka
Profil
Ahoj, zkoušela jsem obě varianty, ale ty po..... visty mi to nedovolí otevřít. Promiň za moje vyjadřování, ale už mě to pěkně štve, protože si nemůžu nic stáhnout. Instalace proběhne v pohodě, ale otevřít už mi to nejde. Bohužel XP mi na NB nejdou, jinak bych je tam už dávno měla :D. Jestli máš zkušenosti s Vistama, tak není tam něco v nastavení zakázanýho nebo? Vůbec nevím kam se mám podívat.
mafos
Profil
A co instaluješ za program?
Lenka
Profil
Např. TurboFLOORPLAN je to grafický program na navrhování interiérů, dostala jsem k tomu i klíč a heslo, všechno mi to vzalo, ale jak říkám, když jsem to chtěla spustit nic. Četla jsem na to recenze, jak jsou všichni s tím programem spokojení, takže dostat se tam musí jít.
mafos
Profil
Tak to je fakt divný. Jak píšeš v prvním příspěvku, tak tím povolením by to být nemělo. To se Visty ptají na každou ptákovinu (zakázat to jde, ale nevím kde přesně). Osobně bych pokračoval těmito kroky, ovšem nevím jestli to pomůže :-) Klasický restart (všelék na windows :-) ), přeinstalovat program, spustit jako správce (pravým tlačítkem, spustit jako správce - někdy to taky pomůže) a možná i zkusit spustit v režimu kompatibility (pravý tlačítko -> vlastnosti -> režim kompatibility a např. XP, ale to asi nepomůže, v info o produktu mají psaný,že jsou kompatibilní s Vistama). Podle mě teda nepomůže ani jedna věc. Za zkoušku to však stojí.
Pokud máš program legálně zkus zavolat na telefon Špinar software +420 543 236 223 nebo jestli si z Brna zkusit zajít osobně, pokud nepomůžou zkusit podporu Windows http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support/contactus/&ws=support#tab2 . Pokud máš legální windows a dělá Ti to u více programů tak zkus prvně podporu windows.
Už jsem se taky setkal s programem, který na jednom NB s Vistama rozchodím bez problému a na druhým jsem ho nerozchodil vůbec.
Snad to rozchodíš. Kdyžtak napiš jak jsi dopadla. Docela by mě zajímalo, kde je chyba.
Případně možná poradí někdo jiný kdo se s tím setkal a bude vědět. Já to však asi nebudu :-( Promiň.
Lenka
Profil
Originál program nemám, ale přístupové hesla mám přímo od Špinara. Zkusím to přes toho správce, windows mám legální. Projdu veškeré nastavení pořádně, bude problém určitě tam a uvidíme. Pak dám určo vědět, díky za rady ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0