Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Popis situace:

APc Ovis na který se připojuji s PC a NB (přes síťovky, tedy UTP)
S NB se potřebuji připojit ze dvou míst. Tedy jde o to "rozdvojit"
ty čtyři dráty na 8 a táhnout kabely zvlášť na dvě místa (když počítam PC tak na tři). Je mi jasný, že nemohu ten rozdvojený kabel používat na obou koncích současně.

Problém:

Zkoušel jsem to udělat, tak, že jsem na jeden UTP kabel z Ovise dal telefonní konektor (tuším RJ12) se čtyřmi kontakty, ten konektor dal do roztrojky pro telefon. linku a do zbylých zdířek dal právě tak zapojené dva UTP kabely, které vedou na dvě místa. Jenomže ani na jednom z kabelů mi NB připojit nešel až teprve, co sem ten druhý odpojil. Jsem přesvědčený, že nedošlo tímto rozbočením k žádnému zkratu apod. Dělal jsem to přes telefonní roztrojku protože roztrojku na UTP 8 jsem nenašel (drahá).

Víte někdo proč to nešlo a nebo máte k popisu situace nějaké řešení jiné? Nechci používat HUB (switch) nepotřebuji jet na třech místech současně, ale chci se připojovat ze tří míst... Jasné? Děkuji za rady...
uplne jinej martin
Profil
Jenomže ani na jednom z kabelů mi NB připojit nešel až teprve, co sem ten druhý odpojil. Jsem přesvědčený, že nedošlo tímto rozbočením k žádnému zkratu apod.
impedanční pžizpůsobení tam podle mě bude hrát dost velkou (ne-li rozhodující) roli.
Anonymní
Profil *
impedanční pžizpůsobení


Můžeš to nějak vysvětlit? Rozhodující roli to hraje :-)
uplne jinej martin
Profil
no blbě se to vysvětluje pokud se nevěnuješ elektrice. ale... to vedení je v podstatě zakončený nějakou indukčností (v síťový kartě). indukčnost ~ odpor, když tam připojíš další, změní se parametry vedení a bude to dělat bordel. (stručně řečeno, tuším že tady by moh bejt zakopanej pes).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0