Autor Zpráva
Holčina
Profil *
Existuje pro W-XP nějaká aplikce pro práci ze složkami, která by mne přehledně třídila seznamy souborů podle data přidání a jejich vlastností, tak aby to šlo i přehledně vytisknout a impotovat do TXT, nebo dat souborů...

Ve Windows např neumím ani vytiskout přehled souborů které jsou uloženy v daném adresáři.... což bych často potřebovala, tak by to byl obyčejný řádkový seznam.

Poradí někdo jak to vyřešit.
Taurus
Profil
Pro rychlé vytisknutí se dá použít příkazový řádek. Win+R, vepiš "cmd" a nalistuj příslušný adresář. Příkaz "dir > seznam.txt" ti vytvoří soubor "seznam.txt", do kterého se díky ">" vypíše seznam souborů ("dir"). Existuje i řazení podle data, zjisti si atributy příkazu "dir". Je tu, myslím, problém s češtinou, kdysi jsem používal nějaký linuxový cmd pro windows. A za otázkama se píše otazník .-)
Holčina
Profil *
Děkuji, vyzkouším to.... .-)
preca1
Profil
Ještě bych doplnil, že atributy se zjistí pomocí příkazu help dir.
Pro zobrazení stromové struktury složek, podlsložek a souborů se dá použít příkaz tree (viz help tree pro další info). Ten se dá opět vytisknout do textového souboru tree > tree.txt, ale jak sem si vyzkoušel, tak pouze jednou. Jakmile už soubor existuje, tak se mi příkaz zasekne a nic se neděje.
Aby se pokaždý příkaz nemusel zapisovat do cmd, tak se dá vytvořit soubor s příponou bat (auto.bat), do kterýho se napíše:
@echo off
dir /b /s > soubor.txt

Pokud by si člověk chtěl dělat evidenci souborů v čase, tak by se to dalo upravit následovně:
@echo off
echo %date% >>soubor.txt
echo. >> soubor.txt
echo. >> soubor.txt
dir /b /s >> soubor.txt

Nebo by se na to zřejmě dal najít lepší program.
Mistr
Profil
Holčina:
Ve Windows např neumím ani vytiskout přehled souborů které jsou uloženy v daném adresáři.... což bych často potřebovala
Co třeba tenhle software?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0