Autor Zpráva
Zahradnik
Profil *
Ahojte,

Chtěl bych se zeptat jestli existuje něco na způsob jako "ASUS Smart Logon" ( http://www.youtube.com/watch?v=3u8vkW6KPoY )
Ale že by to bylo na rozpoznání hlasu.. že něco řeknu a ono mě to přihlásí

Děkuji za odpověď

Zahradnik
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zahradnika:
To je otázka na způsob „Existuje něco jako žirafa, ale s velkýma ušima a s chobotem?“ :-)

Ve Star Treku sice vypadá hlasové ovládání smrtelně důležitých činností profesionálně, ale moc praktické a bezpečné to není. Kdyby měl program rozpoznat člověka podle zabarvení hlasu, nehledě na to, co řekne, tak by musel být hodně citlivý, aby rozpoznal imitátory, ale pak by zase nepoznal ani nachlazeného oprávněného uživatele. Kdyby měl zkoumat, co uživatel řekl, tak vyslovovat nahlas tajné heslo mi také nepřipadá moc moudré.

Nicméně by mohlo být zábavné, kdyby v nějakém filmu počítačový expert místo nabourávání do systému stylem „všechno jde nabourat do dvou minut“ nebo stylem „k uhodnutí hesla se stačí rozhlédnout“ musel odšišlat správnou intonací shluk nevyslovitelných slabik :-)
bohyn
Profil
Zahradnik:
Kdysi když se objevilo první hlasové vytáčení na mobilech, tak kamarád chtěl zamachrovat a na celou, poměrně rušnou, ulici křičel do telefonu "volat domů, volat domů". Samozřejmě se mu to nepovedlo kvůli okolnímu ruchu a já u toho ukrupával smíchy. A to je asi tak můj názor na hlasové ovládání čehokoliv. Vážně chceš svěřit svůj účet něčemu tak nespolehlivému? Stačí si pustit rádio/televizi nebo otevřít okno do rušné ulice a rozpoznávání řeči je v koncích.
DoubleThink
Profil *
Zahradnik:
Asi bych ten dotaz svěřil Googlu.

Chamurappi:
Ve Star Treku sice vypadá hlasové ovládání smrtelně důležitých činností profesionálně, ale moc praktické a bezpečné to není.
Loď ve StarTreku bude ovšem pravděpodobně ovládat nějaká AI, které by hlasová komunikace s posádkou neměla dělat větší obtíže.


Někdo prosím odkolesujte vlákno. Zároveň bych navrhoval se (zatím jen) zamyslet nad zabanováním Michala Kolesy.
Moderátor Chamurappi: Odkolesováním vzniklo Michal Kolesa — zamyšlení nad zabanováním.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0