Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jaké typy závad mohou být na harddisku, jestliže po zapojení nedělá vůbec nic. Po chvíli se ale trochu ohřeje, takže napájení funguje. Děkuji.

HDD:
Typ: externí (vyndal jsem ho a připojil přes vlastní elektroniku)
Výrobce: TOSHIBA
Model: HDD2H03
Kapacita: 160 GB
Marty9xxxx
Profil *
Co takhle uvést rozhraní, na kterém běhá? Máme dvě základní a to S-ATA a P-ATA!

Předpokládám jen to, že jsi patrně nabit statickou elektřinou, buď ty nebo někdo kolem tebe, sáhl na HDD a ten poté přestal fachat!

Může ale být potíž v kabelu dat a tam ti pomůže jen výměna, já v takovém případě dělám toto:

-Zkontroluji na viditelnost okem spodek HDD a snažím se jej pečlivě prohlédnout

-Zkontroluji kabel datový i zdrojový (napájecí) na možnou poškozenou izolaci (dráty ven)

-Podívám se na konektory i zdířku, jestli není problém tam

-Pokud nelze na problém přijít sám, využiji servisu a když řeknou, že je K.O. kupuji nový a se zutrátou dat se smířím, protože zálohuji na více míst!
regy
Profil
Marty9xxxx:
Sory, je sata, zapomněl jsem napsat, ale je tu typ ;-).
HDD přestal fungovat ještě před tím, než byl vyndán z obalu, tzn. statickou elektřinou to asi fakt nebude. (proč bych ho jentak rozíral a nezálohoval ;-).
V kabelu problém není, to jsem psal.
Konektory i zdířky nejsou viditelně poškozené.
já bych také zálohoval, tohle není můj hdd ;-).

Jinak tyhle obecné věci jsem samozřejmě zkontroloval. Problém je někde uvnitř hard disku. Zajímá mě, jaký problém to může být. (Jen teoretiky, abych věděl, kolik by přibližně stálo vytažení dat atd.)
Davex
Profil
Pokud používáš USB redukci, tak někdy dochází k jevu, že USB port nedodá 2,5" notebookovému disku dostatečné množství proudu pro rozběh. Řešením je použití USB konektorů v zadní části PC, kvalitnějšího USB kabelu, kvalitnější redukce nebo přidání přídavného napájení.

Pokud disk předtím fungoval a nefunguje ani v původním rámečku, tak bych odpověď hledal u odborníků:
Datahelp: Typy poškození
TDP-Ontrack: Příčiny selhání pevných disků
regy
Profil
Davex:
Jaj. píšu tu, že s napájením problém není, tak mi nepište, že to může být napájením. Díky ;-)
Davex
Profil
regy:
Zmínil jsem to pro úplnost, protože takových lidí, kteří si mysleli, že v něčem problém určitě není, už tu bylo nepočítaně a přesto v tom problém byl. Vlastně teď nevím, jakou odpověď jsi čekal v diskusi o webdesignu.
pavuk
Profil
V Davexově odpovědi je důležitý to „dostatečné množství proudu pro rozběh“, to že je disk podle tebe za chvíli teplej neznamená že má dost proudu, pouze že tam nějakej teče. Tomu by odpovídalo i to že nedělá vůbec nic (což je ostatně u pevnýho disku normální, možná bys to měl líp naspecifikovat)
Davex
Profil
pavuk:
Ono možná, kdyby regy hned v prvním příspěvku napsal, že ten externí USB disk 2,5" nefunguje u žádného počítače, tak bych mu rovnou poradil, ať zkusí disk vyndat z rámečku a připojit přímo na řadič do PC, případně na něm vyměnit elektroniku z druhého modelově totožného disku. Já ani nevím, co vlastně myslel tím připojením přes vlastní elektroniku - to připojení přes USB redukci jsem si asi domyslel špatně.
pavuk
Profil
Davex:
Taky jsem dumal co znamená vyndat externí disk a zapojit přes vlastní elektroniku, ale pak jsem toho nechal. Možná je problém právě v tom "vyndání" :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0