Autor Zpráva
arcadosi
Profil
Uz 3 monitory odisli na nasom PC
1. uplne odisli farby, stmavol a nebol pouzitelby, znacka Hansol 710P ci aky dali nam novy 730E
2. zuzila sa obrazofka a zacalo v nom daco praskat, proste sla z neho hroza :) Znacka Relisys
3. ten opraveny sa tiez zuzil, teraz nanom pisem.
Neviete, ze co by to mohlo byt? To, ze su stare nepripada do uvahy, pretoze tento nema ani polrok :).
Moze to byt graf. kartou alebo reproduktormi?, repraky su na 2x 150W a maju po 1.5 kilovych magnetoch ale su dostatocne vzdialene od monitora ,,60cm po bokoch a su polozene na zemi :)'', lenze su zatial zapojene na zosilovaci co da maximalne 2x 8W, lebo este nemam prachy na silnejsi :'(.Graf. je ATi R9600Pro
xavier32
Profil *
arcadosi

:-) hmm je zaujimave ze mam taky isty monitor ako ty a aj grafiku tu istu (Radeon 9600Pro) tie repraky mam slapsie ale su polozene na monitore. Takze neviem co moze mat taky negativny vplyv natvoj monitor. Skusal si nadstavovat herce na monitore ?
japlavaren
Profil
No, a kde mas zosik?? Kdesi som cital, že ak je prebitoh monitorov stavi umiestnit trafo ku monitoru a mas problem. Takze pokial ma zosik trafo, skus ho hodit co najdalej. Ale neviem, ja mam pri monitore tlaciaren (male trafo) a bednu (zdrojicek ma slusne cievka) a vsetko slape. Neviem, ale zskik daj pod stol
marfig
Profil
IMHO by to mohly způsobovat ty repráky 1,5 kg magnet asi je dost. Zkusil bych ty repro. dát ještě dále, dle popisovaných vad - zúžení, bych to tipnul na problém s vychylováním, což může být magnetem ovlivněno...
Martin
arcadosi
Profil
nje nje, repraky su dostatocne daleko, a ten zosik je ne jednom z nich, len preto som ich spominal, ze ked ide nejaky prud, alebo ako to funguje do vystupu na zvukovke ,,Integrovana'', tak, ze ci to nemoze sposobyt to, ze napriklad reprak chce prud, zosik ho nema dostatok, tak zacne cucat z PC, ci je take nieco mozne, no a, ze to potom kazi monitori.Mozne je, ze to robi aj asi nieco ine, neviem.
arcadosi
Profil
este ta frekvencia, najvacsia je 85hz pri 1024, taku mam a rozlisenie vacsie ani mensie nedavam, teda mensie sem tam ano, ale vacsie nie, frekvencia je vzdy 85hz
japlavaren
Profil
No, mne ak blbol monitor, tak v menu monitoru mám taký prešktknutý magnet. Stlačím, obrazovka praskne, zatrase sa ja sú 2mesiace OK: Mám BELINEA-u
marfig
Profil
degauss - demagnetizace tj. ten přeškrnutý magnet
peta
Profil *
arcadosi
60cm neni dostatecne daleko, pokud mas v repraku zesilovac. Minimalne metr, nejlepe 2, kdyz mas tak silne bedny.

Totez s jakymkoliv trafem.

Vsiml sis, co dela monitou uz jen, kdyz je pobliz zvonici mobil, jak se jde obrazovna zblaznit? Co myslis, ze udela profi vykonny zesak, ktery neni odstineny? To naprosto vychyli magneticke cocky a kdo vi, kam v tu chvili paprsek smeruje. Navic to muze silne pretezovat soucastky v monitoru.

Dobre jde videt ruseni, kdyz mas TV kartu a do antenntiho konektoru das antenni kabel jen tak a priblizujes jeho konec k ruznym zarizenim.

- ikona preskrtnuteho magnetu je demagnesizacia monitoru. Inymi slovami, nedostanes pecku od obrazovky (ktoru nabija paprsok pre zobrazenie). To obvykle dnesne monitory robia same, lepsie maju aj ikonku :)
arcadosi
Profil
Hmm prisiel som nato, ze monitor ked hram CS pri OpenGL roby to take menu co sa zapina na monitore uplne somariny, teraz repraky nemam ani v izbe, je tu len on,, tiez mam aj PC na stole, ale to nemoze si myslim nic robit'', ak som dal Direct3D tak to v menu nerobilo nic, len si niesom isty, ze ci to moze byt grafickou kartou.Monitor sa vzdy najprv zuzi na boky a dalej uz neviem, lebo bezim na reklamaciu, nuz ale tento nechcu uz vyreklamovat :).
japlavaren
Profil
Ako st to mysleli s mobilom. Behal som okolo obrazovky aj grafickej (pol hodini ako magor) a nic. Znamená tzo, že můj monitor je odolný??
arcadosi
Profil
Hh nie, staci ak ti niekto zavola a pozoruj co sa deje, alebo staci, ze ty si zavolas na pevnu linku :))
ide o signal z mobilu, nie o mobil ako taky
japlavaren
Profil
Ja som volal (prezvanal) a pri tom dehal ako ******* okolo PC-ňič!!
arcadosi
Profil
taja ti potom neviem, bud rad :)
tark
Profil
Tak repráky, mobily a podobná havěť normálně vytváří magnetický pole a CRT moňasy jsou na to dost náchylný... Pokud se to ale bude kazit dál, nezbyde mi nic jinýho, než ti poradit LCD, kterýmu je to úplně u (|) -- chytřejší si domyslí. ;)
printf_jinde
Profil *
ještě bych zkusil dát monitor do jiné zásuvky případně do jiné místnosti (s počítačem). Zajímavé by mohlo být pozorování obrazu při postupném oddalování beden nebo analýza vlivu dalších spotřebičů.
arcadosi
Profil
no lenze ja nemam ziadne priznaky, ze sa nieco deje, len zrazu jeb a monitor je scucnuty
japlavaren
Profil
no, neviem. ja mám slušné reproskrine/80W, 3kanálové, riadne sonyćka/ sú od monitora 1m a nic. ale tie magnety by to byť nebuseli. monitor skůř kazí stredavé magnetické pole, ako stále
Bubák
Profil
60cm neni dostatecne daleko, pokud mas v repraku zesilovac.
Zesilovač nemá žádný vliv.

Totez s jakymkoliv trafem.
Jsou různé konstrukce transformátorů a liší se rozptylovým magnetickým polem. Nejkvalitnější toroidní trafa jsou nejdrařší.

Vsiml sis, co dela monitou uz jen, kdyz je pobliz zvonici mobil, jak se jde obrazovna zblaznit?
Můj předešlý ADI monitor reagoval ma mobil, nyní mám Sony a obraz se ani nehne. Zřejmě i mezi značkovými CRT monitory jsou rozdíly.

Monitor nejrychleji stárne při nadměrném jasu, zbytečně vysoká fravvence řádkového rozkladu mu taky nesvědčí (dá se spočítat z rozlišení a známějšího snímkového kmitočtu).

Vnější magnetické pole u CRT znehodnotí obraz, ale nemá vliv na strárnutí monitoru.
japlavaren
Profil
Bubák - aj keby malo vpliv na stárnutie, koľko používaš jeden monitor. viac ako 5R nie. aj tak prejdeš na LCD
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0