Autor Zpráva
Schmutzka
Profil
Jak zjistím rychlost uploudu a downloadu u svého internetu?
flying gentleman
Profil
http://rychlost.cz
Schmutzka
Profil
A jak to, že když mám připojení u telecomu 256/128 tak mi to vypíše rychlost 6kb/4,5kb. Je to normální?
Meldo
Profil
:-> urcite nie. Pred tým, než začneš merať tak vypni všetky programi ktoré sú pripojené do internetu (napr. DC++, ICQ, IE, Operu, FlashGet a pod) potom si zmeraj rýchlosť.
Schmutzka
Profil
A přes jaký prohlížeč to mám teda spustit? Zkusím to skrz pspad.
Acci
Profil
Schmutzka
Přes prohlížeč webových stránek (IE, Firefox, Opera,...)
Schmutzka
Profil
Tak mi vyšlo tohle:

datum a čas:26.08.2005 23:30
stahování:50.968 kbps (6.371 kB/s)
upload:34.608 kbps (4.326 kB/s)

?: v jednotkách kbps se vyjadřuje i rychlost 128/64 (máme myslim tuhle, ale nejsem si jistý)?
?: Je tohle normální u nabídky 128/64?
?: kbps - jsou to kbity/s (bity) nebo kbyty/s (bajty)?
Seiceach
Profil *
Zkus ještě tohle: http://www.speedtest.cz
Schmutzka
Profil
Je tohle normální u připojení 128/64?

Download
rychlost: 32 kb/s (4,0 kB/s)
stáhnutí 1 MB: 257 s
stáhnutí 100 MB: 7 h 8 min 28 s
za 1 minutu: přenesete 239 KB
za 1 hodinu: přenesete 14,0 MB

Upload
rychlost: 41 kb/s (5,1 kB/s)
upload 1 MB: 201 s
upload 100 MB: 5 h 34 min 16 s
za 1 minutu: přenesete 306 KB
za 1 hodinu: přenesete 17,9 MB
thingwath
Profil
Vzhledem k povaze toho testu je nutné během jeho provádění zrušit všechno ostatní co přenáší něco z nebo do internetu, jinak dostanete výsledky k ničemu. Normálně použitelná metoda testování je stáhnout něco přiměřeně velkého a spočítat si to sám. Nic jiného tyhle testy také neumí.
Leo
Profil
Ono je jakekoliv mereni k nicemu, kdyz presne nevite jak je definovane to, co merite a jak se to meri... Coz u mereni uploadu/downloadu plati obzvlast. Zacina to u trivialnich veci typu - je moje linka zatizena jeste necim krome merenych dat, kam (odkud) se data prenasi, atd. Taky je neco uplne jineho merit jeden velky soubor, a merit spoustu malych, i kdyz datove je velikost obsahu stejna, atd. Jsou to hausnumera. Leo
Timy
Profil
Schmutzka
IMHO není, tedy pokud jsi neměla ještě něco spuštěné viz co psal thingwath. Já mám 256 a mám download 207 kb/s (25,9 kB/s)
download 4,0kB/s jsem měl na modemu:-)
Berzeger
Profil
schmutzka bacha, je VELKÝ rozdíl mezi kb a kB
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0