Autor Zpráva
ip
Profil *
Dobrý den, nedávno jsem si od O2 koupil pevnou IP adresu. Ze které jak je napsané by mělo jít "vzdálený přístup, FTP, správu serverů atd.". Na svém PC mám nainstalovaný webový server (xampp) ale nevím jak mám zprovoznit aby se k tomu dalo připojit přes tu IP: 90.***.**.** dalo z internetu připojit. Když tu IP zadám do prohlížeče nefunguje to (nic se nezobrazí a nakonec to napíše nelze se připojit ke vzdálenému serveru), ani IP routeru nefunguje 10.0.0.138 - to se taky nic nezobrazí, jen když zadám 127.0.0.10 tak se zobrazí obsah webového serveru.

Modem mám Huawei - EchoLife HG520i
OS: Windows XP

Nevíte někdo jak to zprovoznit..?
Davex
Profil
Na modemu/routeru Je potřeba nastavit přesměrování TCP portu 80, ale ze sítě samotné nemusí přístup na veřejnou IP adresu fungovat. Předevčírem se tu řešilo: Veřejná ip od O2.
ip
Profil *
Dobrý den, tak už vím jak asi na to.. Ovšem mám jiný problém v tom nýávodu co jsem si přečetl je napsané že do nastavení routeru se dostanu z IP 10.0.0.138 - ovšem tato IP mi nefunguje (fungovala mi včera, jenže pak jsem se trošku štoural v nastavení a asi jsem tam něco podělal) nevíte jak to opravit, děkuji..?
bohyn
Profil
ip:
Zkusil bych restartovat router, jestli jen nespadla web administrace, nebo se mohla přesunout na port 8080. Pokud to nepůjde ani po restartu bude asi třeba resetovat modem, nebo zkusit štěstí se znovupovolením web administrace přes SSH. Mohl si jí vypnout, zablokovat ve firewallu, nebo přesunout na jiný port.
ip
Profil *
Tak do nastavení routeru jsem se dostal, ale stejně mi to bylo k ničemu nevím jak nastavit to „přesměrování TCP portu 80“ nevíte někdo jak je to u tohoto typu modemu..?
Davex
Profil
Mělo by jít podle postupu ve vlákně webový server nefunguje ven. Prostuduj si to vlákno celé.
mafos
Profil
Přesně jak zmiňuje Davex, jeď podle toho vlákna :-) Musíš nastavit DMZ na adresu serveru (která by podle mě ale měla asi být z rozsahu co je nastavený v modemu, jsi si jistý že modem přiděluje 127.0.0.x?, spíš bych to viděl že bys měl změnit i adresu serveru na třeba 10.0.0.100, ale nevím. Možná to nebude třeba) a poté musíš v NAT nastavit port 80 aby se přesměroval k Tobě na server. Jak dáš uložit tak Ti to napíše, že port 80 modemu bude přesměrovaný na port 8080. Tzn. odteď se na modem budeš připojovat přes ip 10.0.0.138:8080. Není to nic těžkého. Ale přišel jsem na to až po spoustě času :-) Přes všechny negativa se kterými jsem se na diskusích setkal k tomuto modemu si myslím, že není zas až tak zlý. Snad to dáš do kupy.
ip
Profil *
Díky všem za pomoc, už jsem to konečně rozchodil jak web server tak i FTP server.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0