Autor Zpráva
dotaz
Profil *
Ahoj
Chtěl bych se zeptat počítač mi nějak začal zlobit chci přeinstalovat PC a nechci ztratit věci z HDD, pokuď přeinstaluju XP bez formátování disku zůstanou tam ty věci ? diky za odpoved
denCo
Profil
Najlepšie riešenie je zálohovať dáta (napr. na prenosný HDD, DVD, Blu-ray atď.) a zformátovať disk. Ale pokiaľ nezformátujute disk a len znovu nainštalujete OS, tak vám vaše súbory zostanú bez zmeny.
mckay
Profil
dotaz:
Máš rozdělený disk na různé oddíly? Pokud ano, ty na tom, na kterej to nebudeš instalovat zůstanou.
dotaz
Profil *
Nemám a když dám instalaci jak se tu již psalo tak mi to nabídne formát ntfs nevíte jak to obejít? nebo jak to spustit instalaci v konzoli ? aby to nenabízelo to formatovani ? Diky
tayger
Profil *
dotaz:
neměla by tam být možnost ponechat systém souborů beze změn?
tayger
Profil *
či neformátovat hdd, už jsem dlouho neinstaloval, ale mám pocit, že to tam určitě je.
Keeehi
Profil
Já když jsem naposledy přeinstalovával, tak to disk našlo, jenže mě to do něj nechtělo pustit dokud jsem ho nenaformátoval. Takže doporučuji zálohovat, přeinstalovat, naformátovat, nahrát. Trvá to sice déle, avšak počítač je pak "celý nový".
tayger
Profil *
Keeehi:
určitě, jen bych doplnil, že by si měl pak rozdělit hdd na dva, aby příště tomuto problému předešel
Keeehi
Profil
tayger:
měl jsem 2 HDD, na každém 3 oddíly. Musel jsem naformátovat všech 5 což jsem opravdu nečekal. (C: se naformátovalo při instlalaci, což jsem čekal.)
tayger
Profil *
Keeehi:
Zajímavé, tak něco takového se mi tedy nikdy nestalo a to jsem přeinstaloval už opravdu hodně počítačů. By mě docela zajímalo v čem byla u tebe hrubka, ale to je už pro jiné vlákno, každopádně rozdělit hdd na více dílů je dnes běžná praxe, právě protože uživatel nechce přicházet o data, když je systém na odpis.
denCo
Profil
sprav to tak, že jednoducho spusti inštaláciu zo spusteného OS a budeš tam mať položku Install a malo by ti to nainštalovať bez problémov
Bubák
Profil
Pozor, pokud mezi data počítáš třebas došlou poštu, oblíbené položky (záložky) v prohlížeči, uložená hesla v prohlížeči, Skype chat a další, tak si udělej i jejich zálohu.

tayger:
Taky se mi to nestalo, i když Windowsy instaluji málokdy. Nechápu lidi, co musí hardisk při každé přeinstalaci Windows přeformátovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0