Autor Zpráva
peteo
Profil
Dobrý deň,

zaujímalo by ma, čo ostane v kompe po odinštalovaní Visty.
Ostane tam aspoň nejaky DOS, aby som mohol sputiť inštaláciu XP?

Ďakujem.

Moderátor Joker: Titulek „čo zostane v systéme“ nebyl přesný, tak jsem ho upravil.
shaggy
Profil
peteo:
Nie, z tvojho pohľadu tam neostane nič. Inštalácia XP sa dá spustiť priamo z CD, nepotrebuješ k tomu nejaký "DOS".
Joker
Profil
peteo:
Ostane tam aspoň nejaky DOS, aby som mohol sputiť inštaláciu XP?
Ne.
Operační systémy se vesměs dodávají na médiích, ze kterých jde nabootovat. Ono by asi bylo zcestné, aby instalace operačního systému požadovala už nainstalovaný jiný operační systém (a jak by se tam dostal ten jiný?)
peteo
Profil
Vista ma nepustí do inštalácie XP.
Musím ju napred odinštalovať.
Preto ma zaujíma, čo ostane v systéme, lebo hoci mám inštalačku XP, nejde mi z nej bootovať.

Teda keď zruším Visty, musím bootovať buď z cd alebo flashky?
Chamurappi
Profil
Reaguji na petea:
Teda keď zruším Visty, musím bootovať buď z cd alebo flashky?
Nebo z čehokoliv bootovatelného, ale z harddisku už to nejspíš nepůjde, poněvadž na něm už zůstane po Vistě jen pusto a smutno.
Tyhle informace snad není těžké si dohledat, ne? Logika instalace operačních systémů je víceméně konstantní posledních tři sta let.
Mastodont
Profil
hoci mám inštalačku XP, nejde mi z nej bootovať
To je nějaká divná instalačka ...
Čurymuryfuk
Profil *
hoci mám inštalačku XP, nejde mi z nej bootovať
To je nějaká divná instalačka ...

Nebo není povolené bootvání z CD v BIOSU.
Lukas71
Profil *
Nebo má nějakou pirátskou verzi ;)
mckay
Profil
Lukas71:
Nebo má nějakou pirátskou verzi ;)
No, i pirátská verze povolí bootování, ta dělá problémy až potom :).
Nox
Profil
Pokud je CD/DVD špatně vypálené - může být i legální (MSDN AA...) - tak bootovat nepůjde, musí se vypálit komplet image (imgburn třeba)
tayger
Profil *
Mastodont:
To je nějaká divná instalačka ...
za to nemusí být zodpovědný on, možná mu tam dělá neplechu nějaký zavaděč. sice jsem se s tím setkal jen u linuxu, ale visty jsem nikdy neinstaloval, takže v podstatě hádám. :-D
nightfish
Profil
tayger:
za to nemusí být zodpovědný on, možná mu tam dělá neplechu nějaký zavaděč. sice jsem se s tím setkal jen u linuxu, ale visty jsem nikdy neinstaloval, takže v podstatě hádám
Že by zavaděč, který je na disku, ovlivňoval bootování z CD? Pouze v případě, že by měl nastavené špatné pořadí zařízení v BIOSu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0