« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Timy
Profil
jsem lama.

Takže můj problém - chci naformátovat disk a znova nainstalovat windows xp, ale prostě jsem nepřišel na to, jak ten disk naformátovat. Mám instalační cd windows xp, nemám systémovou disketu.

ještě jsem to nikdy sám nezkoušel (nebylo potřeba), takže prosím nějak polopatě
Charlie
Profil
No, teoreticky dáš Start -> Spustit a napíšeš "cmd" (příkazový řádek), v příkazovém řádku napíšeš "format c:", a teoreticky to začne formátovat. Ale ne, nevšímej si toho, nejsem si jistý.
Havel-st
Profil *
To by měl nabídnout instalační program krátce po spuštění, dokonce i vytvoření oddílů. Je tam i volba soub. tabulky (FAT, NTFS).
Spikee
Profil
Windows nemôžu zmazať sami seba, takže cez príkazový riadok to as nepôjde, ale inštalátor by ti mal ponúknuť formátovanie disku.
Timy
Profil
Charlie
přes příkazový řádek jsem to zkoušel format c: ale pak mi to napíše "Příkaz format nelze spustit, protože svazek je používán jiným procesem" -- má být tento svazek odpojen? --> ano --> "Jednotku nelze zamknout. Svazek je stále používán"

Havel-st
problém je v tom, že když tam strčím to instalační cd, ať udělám co udělám, většinou skončím na tom, že mi to napíše, že mám novější verzi windows (předpokládám, že to je aktualizacemi windows) a nepustí mě to dál. Mám xp pro, na cd je xp pro

Spikee
nenabídl, v podstatě viz předchozí bod
Charlie
Profil
Timy, přes ten cmd by to šlo tak, že bys zastavil všechny procesy, které pracují se svazkem. Ví někdo, jak to udělat?

Ještě mně napadá, že by to šlo přes BIOS.
Timy
Profil
no, ještě mě napadlo, že kdybych se do toho příkazové řádku dostal někudy jinudy (tedy ne přes windows), tak by to možná šlo, ne? Ale nevím, jak se tam jinak dostat

Charlie
Ještě mně napadá, že by to šlo přes BIOS. -- no jo, ale jak? BIOS je pro mě posvátný, tam jsem se nikdy moc nehrabal
centi
Profil
Charlie
Nemôžeš naformátovať partíciu na ktorej beží práve spustený operačný systém, to je snáď logické, nie? :)

Timy
Ak som teda správne pochopil, tak sa snažíš nainštalovať winxp priamo zo spusteného windows. V tom prípade sa nečudujem, že ti neponúkne možnosť formátovať (viď moja prvá veta).

Musíš z tvojho inštalačného winxp CD nabootovať (ak ti takúto možnosť ponúka BIOS) a následne pokračovať podľa inštrukcií inštalačného programu (ktorý ti neskôr ponúkne už spomínanú možnosť naformátovania partície), prípadne podľa tohto návodu:

http://www.windowsreinstall.com/winxppro/installxpcdnewhdd/index.htm
Spikee
Profil
Charlie
Čo v BIOSe?

Timy
Tak si vytvor spúšťaciu disketu a formátuj pomocou nej.
centi
Profil
Timy
že kdybych se do toho příkazové řádku dostal někudy jinudy (tedy ne přes windows)

Vybrať disk z kompu, odniesť ku kamarátovi, vopchať do jeho kompu a naformátovať ako normálny disk :-)
Acci
Profil
Timy
A dáváš tam to CD při spouštění PC? (je bootovací)
Timy
Profil
Acci
to cd už tam vězí od rána a mám za sebou několikero restartů
Acci
Profil
Timy
Tak musíš v BIOSu nastavit, ať bootuju z CD
habendorf
Profil
Přesně tak, restart nestačí, musíš z toho CD nabootovat. V BIOSu hledej něco jako "boot sequence", na 1. místo tam nastav CD-ROM.
Mistr
Profil
Restartuj znova počítač a přepni si ho do režimu DOS či MS-DOS (tak nějak se to bude jmenovat). A pak už napiš to "kouzelné" slovíčko format c:.
Mistr
Profil
V BIOSu udělej:
BIOS FEATURES SETUP => BOOT SEQUENCE a tam nastav pořadí na CDROM,C,A.

Možná ovšem, že ty názvy políček budeš mít trochu jiné.

Po nainstalování nezapomeň stejnou cestou přepsat to pořadí na původní, aby Ti to stále nenačítalo z CD-ROMky.

Já jsem sám nedávno na počítač instaloval Winodes XP Home Edition (instalůace od Professional se prakticky neliší), takže kdybys něco potřeboval, ozvi se.

Před formátování si zazálohuj dosavadní věci - dokumenty, obsah Outlooku, používáš-li jej, apod.
Boy
Profil
Mě se to podařílo jen pomocí instalačního programu windows. Zvolil jsem v něm opravení instalace a když to po mě chtělo vybrat oddíl, kde je stávající windows nahrán, tak tam bylo více voleb, tak jsem dal delete a oba oddíly, co jsem měl jsem vymazal (C a D) a posléze si vytvořil dva nové, nastavil velikost na disku (asi půl na půl) a pak jen jsem vybral disk C pro instalaci a bylo. Po dokončení instalace a následnému nabootování systému z hardisku už stačílo zformátovat jen druhý oddíl, aby byl připraven k použití. Stačilo jednoduše v Tento počítač kliknout na ten disk pravým tlačítkem a vybrat Zformátovat disk. a za chvíli je vše hotovo.
Anonymní
Profil *
no, tak zformátované by to už bylo, nainstalované taky, ale nastal další problém. Ve chvíly, kdy jsem se připojil na net jsem byl patrně zasypán tunou virů, trojských koníčků apod. Antivir jsem nainstaloval o fous později než jsem měl, takže teď mi tu tak každých deset vteřin háže zprávu, že nalezl virus, trojan, každou chvíli tu mám nějaký exploit... docela legrace.
Takže to asi budu muset reinstalovat ještě jednou :D:D:D

BTW: nejvíc mi tady leze nějaký gateway.exe... ten už byl vymazán asi stokrát
Timy
Profil
aj, staré cookies asi nemám... to jsem byl já
Havel-st
Profil *
asi jó, ještě jednou a hned SP-1 a zabezpečit proti virům, pak teprv připojit
Worker
Profil *
Toto je potrebné: Mistr: V BIOSu udělej:
BIOS FEATURES SETUP => BOOT SEQUENCE a tam nastav pořadí na CDROM,C,A.

Potom reštart , sleduj hlásenie: "Press any key" pre bootovanie z CD - Windows Setup - XP now press Enter - F8 ( I agree) - Esc - C: Partition 1 - D (Delete Partition) - Enter - L (Delete) - C (Create Partiton) - zvoľ napr 10 000 MB (podľa veľkosti sa dá sa deliť disk) - Enter - C: Partition1 (New) Enter - Format napr. v NTFS file system - Enter - po formátovaní nasleduje inštalácia Win XP.
Timy
Profil
SP - to je to, co prave nemam:-) ale uz to stahuju. Zjistil jsem, ze to byl jen jeden vir, ktery se cpal na cecko a jeste nekam do document and settings, ale uz ho to prestalo bavit, tak doufam, ze uz da pokoj. Nez stahnu ten SP, tak radsi brouzdam pres lynx a zacina se mi dost libit:D
Anonymní
Profil *
Ok, děkuji všem za spolupráci, mám za sebou druhý reinstal a vypadá to, že už to šlape (alespoň v rámci windowsáckých možností:-)
patRICCO
Profil *
chlapci a děvčata zrovínka před chvilkou sem to dodělal-
-dáte restart kompu
-při najíždění delete
-třetí položka v biosu-potom primary boot-nastavit CD-ROM
-uložit a restart
-strčte tam CD od windowsu
-sám si ho načte
-potom se proklikáváte ke nainstalování
-vyberete nainstalovat na disk C
-tam už windows je tak stejně dáte instalovat
-napíše vám upozornění že tam windows je a tak vám ukáže možnost naformátovat
-nej je nastavení soubor typu NTFS-pomalé formátování,rychlé pokud jste to dělali už předtím někdy
NO A HOTOVO
mě na celeronu 1,100 to trvalo +/-půl hodiny 40 GB hardisk skoro plný
LOLO
Profil *
No ty vole prave sem udelal tvuj postup a vysledek jsou dva windousy,strcil sem tam, CD a pak se to nanic neptalo a zacalo instalovat a neslo to ukoncit restart taky nepomahal!!Ja su nOOOOOOb omggg
Anonymní
Profil *
hele jak se dostanu dotoho byosu? pls poradte me ICQ 199-313-924
Cody
Profil
Di Biosu zpravidla del při bootvání, ale je to individuální.
LOLO
Profil *
do BIOSU sa dostanes kdyz das Delete pri najizdeni komplu
Mistr
Profil
Většinou Ti to počítač píše při startování dole na obrazovce. Nejpravděpodobněji se do BIOSu dostaneš stiskem klávesy DELete.
bojars
Profil
hele jak se dostanu dotoho byosu? pls poradte me ICQ 199-313-924

to keď sa Ti "do tmy" objaví logo typu BIOS-u a nápis:

"Press Del to Enter Setup"

nastáva tá správna chvíľa...
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0