« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Mistr
Profil
Tak schválně, kdo mu ještě popíše najetí do BIOSu. Zatím jsme takoví čtyři...
japlavaren
Profil
zapni počítač a začni mačkať DEL v takte asi 0,5sekundy. keď ti nabehne si ok. mimochodom minule som preinstalovával kamošovy pc s os win98 a format sa dá cez Núdzový režim s ms dos(nie núdzový režim normal ale s ms dos, je tam i výber s prácov v sieti). tam som normálne dal format c... d... a bolo!!
alebo cez spúštaciu disketu. veľa úspechov

ps: režim sa vybere: zapni počítač a začni mačkať F8 v takte asi 0,5sekundy. potom ti nabehne taká somarinka a asi tam!!
YoSarin
Profil
japlavaren:
jj, ale posledni Win kde to funguje jsou bud 98 nebo ME - pak uz je MS-DOS integrovaný jako "nadstavba" windows - čiliže běží na win pozadí. Tam by tenhle postup nefungoval.
aquac
Profil
Měl bych dotaz, jak mám rozjet instalaci windows xp z té spouštěcí diskety? Nevím co napsat do toho řádku, potřeboval bych i zformátovat disk.
Mistr
Profil
Zkus si v BIOSu přeházet pořadí odkud se má operační systém načítat. Popis toho přeházení je v tomto tématu popsán výše minimálně jednou (mnou).

Nastav si tam, aby prvním bylo A (pokud máš disketovou mechaniku označenou písmenem A).

A formátování disku? Jak máš ten příkazový řádek, tak jen napiš format c: (chceš-li formátovat disk C).
aquac
Profil
To mi je jasné, nastavím to v biosu A:, D:, C:, pak restartuju a začne to načítat z diskety. Nakonec se mi tam jen objeví A:> a hned za to napíšu format C: ale to mi pod to zase napíše toto: Bad command or file name. Čím to může být ?
Mistr
Profil
aquac
Zkus to upravit tak, aby tam místo A:> bylo C:> (přiznám se, že tenhle DOSovský příkaz z hlavy neznám - musel bych to dělat metodou pokus - omyl. Mám tušení několik možných tvarů tohohle příkazu a tak bych to zkoušel. Snad Ti někdo z ostatních poradí, jak přesně ten příkaz zní).

Nezaručuji Ti ale 100%, že to takhle půjde.

Ještě mě napadá, na tu příkazovou řádku se musíš dostat ještě před startem Windows; nikoliv přes příkaz Příkazový řádek v nabídce Start. Windows samozřejmě není blbý a nenechá se podkopat, takže disk, na kterém je nahraný, sám o sobě nenaformátuje.
aquac
Profil
No právě ten příkaz taky nevím, zkoušel jsem se různě na to C: dostat ale bez úspěchu. V nabídce start ten příkaz.řádek nespouštím. Spustil jsem to z diskety a tam mi něco jako příkaz.řádek naskočilo. Tak kdo by věděl nějaký příkaz napište. Díky
Mistr
Profil
Zkus možná napsat jedno z tohohle:
(1) .. (dvě tečky)
(2) cd

Zkus to, snad to pomůže. Já osobně víc fandím těm dvěma tečkám.
aquac
Profil
JJ skusím a pak napíšu
hbd
Profil *
Kua co ho tady otravujete furt tim DEL? Na Intelackych deskach se leze do Biosu pres F2 (Phoenix) a nektery desky to maj jeste jinak. Vetsinou je to po startu napsany dole (Press ..... to enter Bios) ale na rychlych compech to clovek nestaci kolikrat ani precist. Nekdy staci rychle stisknout PAUSE aby se to zastavilo, pak zase ENTER pro pokracovani
hbd
Profil *
Jo a ten prikaz je A:>C: pokud je tam disk C pritomen tak se objevi C:> kdyz chces C: tak
musis potom zadat cd.. prikaz dir ti zobrazi obsah adresare, napr A:>dir ti ukaze co je
na diskete :-))))
merops
Profil *
Pořád z těhle příspěvků nemůžu vyčíst jak na naformátování. Mám snad jinej DOS nebo co. WIN XP Home edition
Kolík
Profil *
Muj disk má jenom 2GB a měl by mít 8 jak to ho dosáhnu?
Poraďte mi
Kolík
Profil *
Kdo mi chce poradit ať mi napíše!
Můj e-majl je TKolinger@seznam.cz
havs
Profil
jé já jsem ... ona je tu ještě jedna stránka příspěvků
cimarron
Profil *
co tu vsetci splietaju? hodte do floppy mechaniky disketu zvolte formatovanie v ponuke vyberte vytvorit spustaciu disketu ms-dos a potom to aj s tou disketou restartujte. spusti sa ms-dos(len), dalej format c:, zformatuje, vyberem disketu, vlozim instalacne cd, restart...a dalej fachcim podla pokynov. no chapes...nee
TIPEK
Profil *
hey já jsem si udělal tu disketu a restartoval jsem to i s ní a ms-dos se nespustil....kde je problém pls?
George___
Profil
Teda pánové, tady jsou všichni chytří jak rádio, ale žádná konstruktivní rada. Pokládám se za člověka vcelku obratného a zformátování disku dělám již přes týden neúspěšně. Všechno, co je tady popsáno jsem už zkoušel. Od instalace až po nabootování s diskety(což v mém případě není snadné, neboť formátuji notebook, který disketovku nemá, ale v neru se dá vytvořit i bootovací Cd). V tom posledním případě mám ale schodný problém, jako jeden s kolegů. Zkrátka z A:> mi to disk neformátuje a příkaz C:, cd, cd C: a všechny obdobné variace jsem již zkoušel a stejně pořád nic. Pokud můžete, tak to zformátujte z Biosu, pokud né, jako já(můj bios tuto funkci zkrátka nemá), tak se snažte. Dospěl jsem do stádia takové nouze, že už instaluji i Win 98, abych to posléze udělal z jeho dosu, jenomže světe div se, nero najednou neumí vytvořit bootovací disketu k 98 a jejich instalace z XP spustit nejde, takže jsem zase v pr...... Tak když se s tím někdo popere, dejte vědět....
George___
Profil
Takže změna, chtěl bych se omluvit několika z Vás, kteří jste se zbylé snažili navést správnou cestou, a to sice cestou přes odstranění oddílů při instalaci. Přísahal bych, že jsem to už jednou dělal a nešlo to, ale mohl jsem se někde ukliknout. Takže správný návod napsal Worker na straně jedna této diskuze. Opravdu to tak funguje, takže na bootování dosu zapomeňte a udělejte to tak jak radí Worker.... Přeju hodně úspěchů...
Negdogdosinevirady
Profil *
Takže změna, chtěl bych se omluvit několika z Vás, kteří jste se zbylé snažili navést správnou cestou, a to sice cestou přes odstranění oddílů při instalaci...

I kdyz mi to varuje ze mi komp nebude spolupracovat s HDD (nebo neco takyho) kdyz smazu oddil C kerej obsyhuje systemovy soubory ?
starboy
Profil *
Je několik způsobů,jak přeinstalovat windows 95,98,XP Home i Profesional.Způsoby se liší na základě složení vašeho systému.Jde o základní desku ,která má různé možnosti přístupu do BIOSu.Nejčastěji to bývá Del(F8 je v tomto případě pro přístup k nabídce možností spuštění systému).Když vám vznikne závažný problém kdy je nutno přeinstalovat operační systém raději se přikláním k možnosti NOVÉ INSTALACE.Samozřejmě je možné systém opravovat,kopírovat zpět chybějící dynamické knihovny(.dll),které vám nějakým záhadným způsobem zmizely,ale je to poměrně složité,zdlouhavé a s nízkým procentem úspěšnosti.Pokusím se zjednodušeně instalaci vysvětlit:
1.Zálohujte si veškerá data o která nechcete přijít,buďto externě na medium(CD,DVD)nebo je přesuňte do složky,kterou na disku ponecháte.
2.V BIOSu si nastavte z čeho bude instalace provedena(first boot),nejčastější možností je mechanika.
3.Vložte instalační CD,po té by mělo dojít k automatickému spuštění instalace.
4.Ta vás již automaticky povede a bude vám nabízet možnosti,vždy si vše důkladně prečtěte.
5.Nabídne vám možnost zformátování disku,rychlejší moc nedoporučuji protože nemusí dojít k úplnému vyčištění disku a mohou zde být skryty například viry,trojští koně apod. kteří tohle všechno způsobili.Důkladné formátování je sice poměrně zdlouhavé,ale pak budete mít jistotu.
6.Bude vám nabídnuta možnost rozdělení disku,ale ve výsledku to nebude mít na chod systému výraznější vliv,pokud se tak rozhodnete udělejte si systémový disk př.: 40GB - 10GB pro operační systém(XP) - 30GB data.
7.Dokončete instalaci,nainstalujte potřebné ovladače pro grafickou kartu,atd. Nainstalujte Service Pack 2 a hurá zpět na internet.
PS.:Vše co se týká správy disků.zálohování jednotlivých oddílů a svazků je samozřejmě možné ve Windows,ale pokud jste nuceni k přeinstalování systému,zpravidla se ke správě disků už nemůžete dostat.Při fungujícím systému stiskněte Start-Nastavení-Ovládací panely-Nástroje pro Správu-Správa počítače-Úložiště-Správa disků a zde již máte možnost provádět jednotlivé úkony.
Z výše uvedených dotazů je jasné že u různých uživatelů dochází k různým problémům,tento zevrubný návod je spíše jednou z možností postupu.
Hodně štěstí
Anonymní
Profil *
je tady nedo do by mi poradil
smajli
Profil
Anonymní
jistě
Outsider
Profil *
Prosim vás... jak vytvořim spouštěcí disketu přez kterou můžu formátovat??? Dík moc
Outsider
Profil *
Nebo aspon jak naformátuju disk... mam jeden rozdělenej na dva aby mi tam nezbylo vůbec nic a mohl začít instalovat windows. Přez CD mi to nejde jelokož mi to hlásí že na tom co chci naformátovat sou nějaký předběžný soubory k instalaci nebo něco takovýho. Poradí mi někdo? Dík moc
Outsider
Profil *
A s tim F2 je to pravda... já do biosu vlezu přez F2... je tu někdo kdo mi poradí hned???
smajli
Profil
Outsider
co máš za systém nainstalovaný na počítači?
Outsider
Profil *
Windows PX dokonce se mi povedlo že ho mam 2x
smajli
Profil
Outsider

tak to máš instalační bootovatelný cedecko, při instalaci systému ti to nabídne formátování, dokonce i mazání a tvorbu parttition tak toho využij
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0