Autor Zpráva
PC Ňoumík
Profil *
Zdravím, potřeboval bych pomoc ohledně monitoru... Je 100% funkční - zkoušel jsem to i na jiném počítači.... Ale po zapnutí PC nereaguje... jenom černá obrazovka. To PCčko je starej serverák od IBM, stejně jako monitor... Skládal jsem ho sám, protože byl rozkuchanej na kousky... A není tam grafická karta.. nicméně výstup na monitor ano... Je ta grafárna bezpodmínečně nutná...? Jo, zapojený to mám snad taky dobře, dělal jsem to podle schématu co bylo na zadní straně skříně... (Jsem počítačovej analfabet, tak budu vděčnej za každou radu....) Díky
Axamith
Profil
nějaká grafika tam bude, integrovaná na zákl. desce. Z té je ten výstup na monitor. Ta může být v háji. Zkus jiný monitor, jestli pojede. To je nejjednodušší zkouška.
Je ta grafárna bezpodmínečně nutná...? Je, pokud chceš vidět, co se v PC děje :-). Auto bez motoru je taky auto, jenom si nevychutnáš jízdu jinak než z kopce.
Bubák
Profil
Pokud je to opravdu starý nebo atypický kousek nějaký a, tak nemusí mít grafiku integrovanou na základní desce. Ale pak bys tam neměl ani konektor pro připojení monitoru.
Pokud máš správně připojené repro (PC speaker, zvukovka mě nezajímá), kolikrát ti počítač pípne při zapnutí? Pokud je vše v pořádku, tak má pípnout 1×.
PC Ňoumík
Profil *
Promiňte, že sem se tak dlouho neozval, byl jsem na dovči... :)
Axamith: Díky za vysvětlení - konečně někdo komu rozumím :D Podle toho co říkáš, tak tam grafika je, protože monitor mám do čeho zapojit, nicméně to znamená, že jestli je v háji, musel bych asi vyměnit celou základovku, že...? :( Protože ani jinej monitor nejede...
Bubák: Nepípne to ani jednou... je to, jako kdyby byl ten počítač v režimu spánku, jenomže "power" ledka nebliká, ale normálně svítí. Jak říkám... Zapojený by to mělo bejt správně - aspoň podle toho schématu...
Jinak dík za snahu!!
habendorf
Profil
Pokud počítač vůbec nepípne, je něco špatně. A těžko radit co.

Asi to nepomůže, ale zkus na několik minut vyndat CMOS baterku, pak ji tam vrať a zkus zapnout PC.
PC Ňoumík
Profil *
habendorf:
Dík, vyzkouším... Jak říkám, byl rozkuchanej na části... poslední věc (procesor) jsem hledal dva dny... :/
PC Ňoumík
Profil *
Tak jsem zkoušel vyndat tu baterku... o něco dýl to startovalo (resp. dýl trvalo, než se zozběhnul ventilátor) ale nakonec to dělá pořád stejnej bordel... :( asi je vadná základovka, ale než ji měnit, to už si raději koupím novej kompl... :) Každopádně kdybyste měli ještě někdo nějákej nápad... :)
Kajman_
Profil *
A když to máte nastartované, tak funguje třeba aspoň přepínání numlocku na klávesnici?

Pokud je na základovce jen špatná grafická část, můžete tam zkusit píchnout externí grafiku. (Přepínání grafik bývá většinou v biosu, ale ten asi poslepu nenastavíte - často se musí najít stejná deska, nakonfigurovat bios tam a vrátit brouka do původní. Třeba je v biosu interní grafika zakázaná a s externí to půjde.)
Samsonweb
Profil *
PC Ňoumík:
Pokud máte správně zapojený PC speaker, který po spuštění nijak nepípá, tak si na webu IBM stáhněte "Problem Determination and Service Guide", ve které je popsán význam diagnostických LED na základní desce a doporučené postupy řešení.
PC Ňoumík
Profil *
Kajman:
Dobrý tip, díky za něj, NumLock jsem nezkoušel... co nejdřív to napravím... Zkusím si sehnat externí grafárnu, která tam bude pasovat... Po ruce mám jenom komponenty z rozebranýho HP, a ty tam nesedí... Přes BIOS to není špatnej nápad... Mohl bych to zkusit třeba paraelně na dvou počítačích..? Nebo je každej BIOS jinej...?

Samsonweb:
Už to mám stažený, teď ještě mrknout na ty LEDky!! Díky!!!
hans
Profil *
mam podobnej problem zapnu pc a mam cernou obrazovku nic mi nepipne a klavesnice mi nesviti nevim si uz rady co mohlo odejit.
ludekbrno
Profil *
hans:
Odejít mohlo cokoliv. Ale vyloučil bych RAM, grafiku, procesor. Ve všech těchto případech by měl počítač hlásit chybu pomocí pípání (pokud je ovšem vůbec vybaven interním reproduktorem, protože v mnoha PC skříních reproduktorek vůbec není). Takže ověř, jestli tam reproduktor je. Pokud ano a ani nepípne, viděl bych to na základní desku nebo zdroj. Pokud tam reproduktor není, tak je dost možné, že deska se snaží pípat, ale nemá čím. Potom by bylo potřeba připojit na desku repráček, nechat odpípat chybu a podle manuálu zjistit, co chyba znamená. Pro začátek ale taky můžeš zkusit udělat reset CMOS.
TORCZ
Profil *
Zdarec. mně při startu pc monitor najede s úspor. režimu ale je pořád černej. pc pípá 3x nevíte co by to mohlo být ...? Moc díky za odpověď
Marika
Profil
Zdravim,
dneska se mi stalo,ze jsem zapla notebook a vsechno jelo jen obrazovka ne displej byl proste cerny po upenlivem mackani tlacitka napajeni se to nakonec tak po 10. povedlo a system i s obrazovkou se spustil normalne jakoby nic. Pozdeji jsem ho restartovala a nastala opet ta sama chyba cerneho dispeje. Pocitacum moc nerozumim takze vubec nevim co s tim. Poradte mi nekdo prosim . Predem moc dekuju.
LudekBrno
Profil
Marika:
Obrátit se na někoho, kdo tomu rozumí. Toto vážně nejde opravit přes diskuzní fórum.
Mario
Profil *
Cau kluci potreboval bych poradit kdyz zapnu pocitat tak bezi ale monitor se nerosviti pucil jsem si grafiku od nekoho jinyho ktera de a monitor stejne nesviti muzete mi poradit diky moc
jitka
Profil *
ahojte mam problem kdyz spustim notebook emachines naskoci tam uvodni okynko win 7 a pak cernoale pocitac jede ale obrazovka vubec..
lionel messi
Profil
jitka:
Založte si prosímmm vlastnú tému alebo sa obráťte na špecializované fórum, napr. pc.poradna.net.
Davex
Profil
lionel messi:
Založte si prosímmm vlastnú tému
Pokud má jitka stejný problém jako zakladatel tématu, tak je zbytečné zakládat další podobné odpadní téma.

obráťte na špecializované fórum, napr. pc.poradna.net
To by jitka udělat mohla, protože řešení podobných problémů není hlavním zaměřením této diskuse.
Forry
Profil *
Zdravím koupil jsem novou základní desku msi B85m-E45 když jsem na harddisku měl předešlé Windows že starého pc a dál novej procesor a rámky tak jsem to vše přehodil na tu novou základní desku ale problém je že se mi při zapnutí nerozne monitor co mám prosím dělat?
Hando
Profil
Ta deska neobsahuje integrovanou grafiku, obsahuje ji procesor?
Těžko takhle na dálku hádat, jaký je zbytek konfigurace? Zdroj funguje? Nic nepípá? Zkusit jiný monitor s jiným vstupem... Možností je spoustu, informací málo. :)
noko
Profil
Forry:
kolik tam máš RAMek? Pokud vice než jednu, tak ty ostatní vyndej a nech tam jen jednu. Možná to naběhne, někdy se totiž stává, že jsou dvě RAMky nekompatibilní a navzájem nespolupracují.
jimi
Profil
Zdar koupi sem si novy zdroj 600w a po zapojeni jen cerna obrazovka a neustale pip po zapnuti jako restart na zasekle gramofonove desce mam sestavu amd phenom ii x4 3,4GH 8GB ram a msi desku jen ted nevym oznaceni ale je to am 3 i pro i7 ja si myslim ze mam asipo desce nenabehne ani nic
Hando
Profil
jimi:
Toto není úplně to pravé fórum pro rady ohledně obecných hardwarových záležitostí. Nicméně ty se zřejmě neptáš, protože k otázce má ta směsice slov daleko a projev je to hrozný.

neustale pip po zapnuti
To (ty) "pip" je právě způsob, jak dát vědět, že je nějaký problém. Podle kódu můžeš získat více indicií. Hledej případně "beep code" www.computerhope.com/beep.htm

am 3 i pro i7
No, oboje na té desce asi nebude. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0