Autor Zpráva
mckay_
Profil *
Zdravím, mám takový menší problém, nejprve stručně popíšu, jak k němu došlo.

Mám jeden fyzický disk, rozdělený na tři oddíly. Dva byly zformátované, jeden ne.

• 69 Gb -> Pro systém windows (naformátovaný)
• 25 Gb -> Připravený pro linux (nenaformátovaný)
• 690 Gb -> Data, plný, naformátovaný

Dnes odpoledne jsem si řekl, že bych si mohl vyzkoušet konečně ten linux, jak jsem se na něj dlouho těšil, tak jsem zasunul cd s ubuntu do mechaniky a spustil instalaci. Dostal jsem se tuším ke čtvrtému kroku a dotknul se párkrát posuvníku, kde vybírám diskový oddíl, kam chci instalovat, jak chci instalovat apod. Následně jsem zjistil, že opravdu nejsem způsobilý k tomu, abych si nainstaloval Linux bez manuálu, tak jsem všechno stornoval, vytáhl cd z mechaniky a hodil tam instalačku Win7.

Klasicky jsem je nainstaloval, jako vždycky, na 69Gb oddíl. Po příchodu do windows jsem si v „Počítači“ všiml, že mi chybí na 690Gb oddílu všechna data.

Vím, že pokud jednou zformátuji disk - měl bych dostat většinu dat zpátky nepoškozenou. Tudíž na tenhle diskový oddíl nezapisuji a nechávám ho přesně tak, jak se to stalo po formátu.

Ozkoušel jsem pár starých programů, které mi fungovaly na zformátované fleshky, exteráky atd., dokonce i Google, ale nic nepřineslo ani stopu po datech. Disk je zformátovaný do NTFS.

Znáte někdo nějaký pořádný program, který by stačil spustit z windowsů? Hiren's Boot CD chci použít až jako poslední možnost, protože kamarád si omylem spíš přitížil, než přilepšil pokusem o obnovu právě z tohoto liveCDéčka.

Další možností, pokud vím je získat data zpět ze zbytkového magnetického pole kolem disku - pokud by to náhodou softwarovou cestou nešlo. Potom bych Vás požádal, jestli nemáte nějaké dobré zkušenosti s nějakou firmou, která by mi ty data touto metodou obnovila za přijatelné peníze (nevím, kolik to asi tak může stát, ale v současnosti mám asi tak 2,5 tisíce, které bych do toho mohl investovat).

Data jsou pro mě opravdu cenná, byl to právě disk, na který jsem mimo jiné zálohoval všechny své projekty atd., před reinstallem windows, takže jsem teď prakticky úplně na nule, co se datové stránky týče. Všechno fuč.

Díky všem za rady, ale i za pouhé dočtení tohoto topicu do konce.
Davex
Profil
Hodně záleží na tom, jakým způsobem byl disk zformátován - pokud jen Quick formátem, tak by to mělo jít obnovit. Pozitivní zkušenost mám s programem GetDataBack for NTFS. Pokud žádná data nenajde, tak mohu doporučit firmy Datahelp a TDP Ontrack, které udělají posouzení zdarma.

Pokud byl disk při formátování přepsán, tak u takto velkého disku s kolmým zápisem umí obnovu ze zbytkového magnetického pole snad jen NSA.
ricool
Profil *
Z vlastní zkušenosti doporučuji Acronis Disk Director (cena 1 133,- bez DPH). Je třeba odstranit všechny ostatní oddíly na disku a pak spustit "Pokročilé hledání smazaných diskových oddílů". Ovšem při tvé velikosti disku to bude trvat cca týden čistého času.
Nabízím profesionální pokus o obnovu dat, avšak bylo by třeba zaslat disk do Plzně. Do daného finančního limitu bychom se vešli.
mckay
Profil
Tak jsem tu -> Nový systém, stará data :).

Podařilo se mi obnovit 99% dat, které jsem chtěl.

Děkuji Davexovi i ricoolovi za tipy, rady a čas.


Nakonec jsem použil na obnovu program Seagate File Recovery for Windows, stojí v současnosti $125, pro zjištění, kolik je to v přepočtu klikněte na odkaz.

Pokud by to mělo pomoct komukoliv, kdo později počte tento topic - po zformátování disku na něj nesmíte nic zapsat, jinak data (ne)návratně poškodíte!

Závěrem bych rád doporučil všem tedy Seagate File Recovery for Windows, stojí to peníze, ale opravdu se to vyplatí. Díky za pozornost.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0