Autor Zpráva
Roman123
Profil *
Ahoj,
čerstvě jsem zformátoval PC, nainstaloval nějaký drivery a potom mi začla nabíhat úvodní obrazovka kde si mám vybrat účet. To jsem nechtěl, chtěl se přihlašovat rovnou do WIN a tak jsem udělal tento krok -> Start -> spustit -> control userpasswords2 , naběhl mi jakýsi seznam a účet roman jsem odstranil. Teď se mi to načítá na Administrator a na plochu roman se nemohu dostat. Když chci přidat účet zase zpátky s názvem roman, píše mi to že je již vytvořen. Data na ploše jsou, ale musím se k nim dostat přes Documents and settings .. Nevíte jak se dostanu zpátky na plochu účtu roman prosím??
Budulinek
Profil
Nemělo by jít o nic složitého. Záleží ale na tom, cos napáchal tám smazáním účtu. Cest k nápravě vede několik. Zkus nejdřív přihlášení pod účtem "Roman":

Po Admin účtem se odhlaš. Při odhlašování drž levý shift (nevím, jestli pravý funguje, nezkoušel jsem) tak dlouho, dokud nenaskoči přihlašovací obrazovka. Tam zadej do username místo "Administrator" požadovaný účet "Roman", popřípadě vyplň heslo a zkus, jestli se přihlásí.

Pokračování
Pokud to půjde, máš o jednu starost míň. Pak už stačí jen poštelovat registry na autologon (jde to i nějak přes ty účty, ale to si z hlavy nepamatuju):
do "spustit" napiš regedit. Najdi si winlogon: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Tam změň AutoAdminLogon na hodnotu 1 (pokud ji nemá), DefaultUserName na tvoje přihlašovací jméno a možná budeš muset vytvořit novou String Value s názvem "Default Password" a jako hodnotu zadat heslo.
Po restartu by měl naběhnout onen vytoužený profil....

Pokud je profil poškozen a nepřihlásíš se, restartuj PC. Po restartu si profil v Documenst and Settings přejmenuj třeba na "Roman.bak" a vytvoř jej znova. Pak zkopíruj soubory ze zálohy (Roman.bak) do nově vytvořeného profilu "Roman"... Pokud nebude fungovat autologon, postupuj podle návodu výše...
Roman123
Profil *
Dík za radu, nakonec jsem to vyřešil obnovou ze zálohy, data neporušená a účet funguje jak má. ;)
Budulinek
Profil
Nebo tak :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0