Autor Zpráva
External
Profil
Mám problém...jak nastavit omezní přístupu jednotlivých uživatelů k jednotlivým složkám? Chci někomu zakázat vstup do soukromých adresářů. Jde to pod XP Home? Jak to udělat, dík.
izsak
Profil
WinXP Home Edition má mierne okresané nastavovanie prístupových práv.
Neviem čo všetko "znemožnili" nastaviť, ale ako hovorí názov Home Edition, WinXP Home je určený do domácností a tu sa neráta s tým, že by bolo treba nastavovať špeciálne oprávnenie, ako to je treba a možné vo WinXP Professional.
thingwath
Profil *
Microsoft s tím neráta, jinak je to celkem dobrá věc, která by se spoustě lidí hodila. Ohlédneme-li od lehce drastického ale definitivního a pohodlného řešení spočívající v prohození těch domácích windows vašimi vlastními domácími windows, tak je tu, alespoň co vím, možnost nastavit si přístupová práva libovolně přes příkazový řádek.

Pochopitelně nevím jak se ten příkaz jmenuje a vlastně si ani nejsem jistý jestli to vůbec existuje. Doporučuju pohledat v dokumentaci.

(v baště Microsoftu hledat v dokumentaci a používat příkazový řádek... kde všude si vás ti linuxáci nenajdou, co? ;-))
lukysy
Profil
Jak se řeklo výše, jde nastavovat přístupová práva, tak jako třeba se dívat na poslední přihlášení uživatele přes příkazový řádek. Stačí jen trochu zagooglovat a určitě se něco najde. Snad by mohlo být i něco v dokumentaci...
Marek Janů
Profil
Takže:

1. Zformátovat disk do NTFS (automatické, no-problem)
2. Nastavit několik účtů
3. U adresáře, který chceš zakázat ostatním pro přístup dej Vlastnosti > Soukromá složka

Pokud bys měl ještě nějaké dotazy napiš mi na mail: janue@seznam.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0