Autor Zpráva
Joan
Profil
Syn má přes 3 roky starý počítač a poslední týdny si stěžuje, že se mu náhle a bez varování občas vypíná. Jednou jsem u jeho PC seděla a ozvaly se asi třikrát s krátkými přestávkami zvuky, jakoby o plechovou skříň, jako když se něco snaží mermomocí točit dál. A vzápětí šlus - a počítač se sám vypnul.
Napadá mě, že by snad na vině mohl být zdroj. Je to možné? Nebo co jiného by to prosím mohlo být? Děkuji za nápady, musím mu s tím něco udělat (nebo brzo přijdu o počítač vlastní :-) )
habendorf
Profil
Větrák -> Přehřívání.
Joan
Profil
habendorf:
To je rychlost :-)! To je vlastně možné, ty zvuky k tomu... a když se zdroj přehřeje (procesor má čidlo, že), tak se vypne. Díky Ti, mrknu na to.
Kcko
Profil
Joan:
Taky by neškodilo počítač a jeho vnitřek v pravidelných intervalech vysávat. Mojí přítelkyni se přehríval jak procesor tak hardisk, tak jsem otevřel bednu a byly tam centrimetrové nánosy prachu ....
Joan
Profil
Tak je to chladičem: při spuštění odkrytovaného počítače měl sice snahu, ale netočil se (lopatky se pohnuly o pár mm). Syn tam má Freezer Pro 7 AC 4 roky starý. Potřebuji vědět, zda se dá vyměnit jen ta část s lopatkami nebo musím vykuchat i to hliníkové žebrování a koupit zase komplet celý. Díky za odpověď!
panther
Profil
Joan:
Potřebuji vědět, zda se dá vyměnit jen ta část s lopatkami
ventilátor by tam měl držet na dvou-třech šroubkách, měl by jít vyndat samostatně (jestli tedy myslíš ten, co jsem měnil poměrně nedávno).
Joan
Profil
To je rychlost, díky :-)
Tady je odkaz na jednotlivé díly, ale z jejich podpory nejsem moudrá.
Snažila jsem se sundat to gumové uchycení, ale mám neblahé tušení, že je to napevno spojené s celým chladičem. A jak se oddělají Pushpins, to vážně zatím netuším. Asi musím NĚJAK odmontovat komplet, ne jen lopatky pomocí "rubber standoffs", že?

EDIT: Tak se mi podařilo odloupnout tu část s lopatkami, teď ještě jestli dostanu koupit náhradní, aby pasovala.
Afrod
Profil
Joan:
To se mi stávalo také, ale s Artic Cooler-em. Originální chladič úplně v pohodě, ale pak jsem tam dal Artica a počítač se vypínal. Doporučuji vyměnit ventilátorky.
Joan
Profil
Afrod:
Právě že v původní sestavě, kupované v Alfacompu před 4 roky byl chladič od Arctic-cooling, tak nám známý, který tomu rozumí, koupil nový odpovídající, také od Arctic-cooling, konkrétně Freezer 7 Pro Rev.2
Během chvilky jsem ho synovi do počítače namontovala a zdá se, že šlape dobře. Uvidíme časem :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0