Autor Zpráva
Juandev
Profil
Tak jsem si onehdy nastavil Free DNS Googlu a dnes, když jsem se nemohl 42 minut dovolat na technickou podporu jednoho nejmenovaného českého provider, tak jsem zjistil, že je tam automatika.

A to není poprvé co se mi to stalo, čili bych rád tomu přišel na kloub, co mi to může ničit. Co třeba ta funkce "Get a new IP adress setting", může mi to zlikvidovat ty DNS servery?

A co třeba ten providerův kofigurátor? (PS: já bych se jich, zeptal rovnou, kdyby jim fungoval TP):-)
Bubák
Profil
DNS server jen tak lehce nespadne, a když ano, tak funguje druhý, sekundární.

A to není poprvé co se mi to stalo
Co se ti vlastně stalo?

I kdyby ses na technickou podporu dovolal, tak nevím, proč by ti měl pomáhat s nastavením cizích DNS serverů.

A co třeba ten providerův kofigurátor?
Úplně hádám, jde o nastavení mobilu?
Juandev
Profil
Tak to jsme se vůbec nepochopili:-(

Jde o to, že se mi v Local Area Connection Properties u IPv4 přepne z Use the following DNS adresses na Obtain DNS server automaticaly - a samozřejmě dojde ke ztrátě těch IP.

02 Internet konfigurátor
Juandev
Profil
No, tak jsem teď chtěl popsat někomu postup jak si nastavit Google DNS a hle zas tam mám "Get DNS automatically" nebo něco v tom smylu. Ví teda někdo co je za problém a jak se ho zbavit?
Davex
Profil
Jestli jsem to správně pochopil, tak to způsobuje ten O2 Konfigurátor. Co ho třeba odinstalovat?
Juandev
Profil
Davex:
No můžu to zkusit, ale spíš se mi zdá, že to budou mít na svědomí sami Vidle.
Davex
Profil
To nepovažuji za pravděpodobné. Sám mám ručně nastavené DNS servery ve Windows XP několik let a stále drží.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0