Autor Zpráva
Joan
Zdravím,
před chvílí jsem dostala obchodní info z Alfacompu o akci 2+1 na programy pro ochranu počítače, akce platí do konce září.
Vzhledem k tomu, že babičce budou instalovat ve středu (za necelý týden) internet a nám doma vyprší dvouletá licence AVG 9.0 letos 16.10. tak mám docela napilno se správně rozhodnout, zda u sebe prodloužit licenci AVG a babičce zatím nainstalovat AVG Free, než se v prostřední internetu trochu rozkouká - anebo rovnou koupit v této akci tři licence za cenu jedné.

Vzhledem k tomu, že mám čerstvý internetbanking, taky uvažuji o obsáhlejší verzi ochrany počítače. Před nedávnou reinstalací Windowsů XP Home SP3 jsem měla nainstalovaný Comodo Firtewall hodně starou a ještě anglickou verzi, ale neumím to pořádně nastavit. Je nastavení firewallu v ESETu jednodušší než v Comodo?
AVG 9.0 taky výrazně zpomalí počítač, je ESET méně žravý?

Moc prosím všechny ochotné lidičky, kteří mají srovnání AVG 9.0 a ESET NOD32 o vyjádření, ke kterému softu se přiklonit. Vřelé díky předem!!
Nox
výkonově ESET není skoro poznat že běží

K firewallu.... nastavení ESET firewallu je asi jednodušší, ale kvalitativně je asi o dost níž
http://forum.utorrent.cz/viewtopic.php?t=1396&postdays=0&postorder=asc&start=0
(první zpráva je stará, ale výsledky jsou tam průběžně v novějších postech updatovaný)

takže za firewall asi radši COMODO... jako antivir NOD32 rozhodně být může
Joan
Nox:
Díky za odpověď! Tak asi zkusím pro změnu ten ESET. Je znatelný rozdíl v nastavení a ovládání oproti AVG?

P.S.: Nemáš prosím Tě po ruce odkaz na co nejnázornější vysvětlení nastavování firewallu? Mám na mysli obecné povolování a zakazování komunikace, přes víkend to chci nastudovat. Díky!
Nox
Joan:
myslim že antivir v ovládání nějak odlišný není...a přijde mi docela jednoduchý
=> každopádně existuje trial verze, takže si můžeš zkusit jak ti to sedne a uvidíš

bohužel vyloženě sem nic nehledat, akorát sem si prošel menu/nastavení... takže někdo jiný nebo hodný stejda google
Joan
Nox:
...nebo hodný strejda google
Však s ním taky hodlám hodit řeč, ale není nad osobní zkušenost.
Mastodont
Když osobní zkušenost, tak: AVG nebrat, ESET býval špička, ale dnes mám radši Aviru. Z firewallů free Outpost, ale stačí i ten ve Windows.
DoubleThink
Profil *
V úvahu padá i obecně příznivě hodnocený MS Security Essetials (zdarma).
denCo
Ja by som bral NOD, mám s ním výborné skúsenosti. Nové verzie dokonca upozorňujú na neaktuálny Windows.
Joan
denCo:
Hlavně bych ráda, abych už nemusela plánovat test počítače vždy na dobu, kdy půjdu vyvenčit naše feňule = počítač je jak zpomalený film.
Ten soft od Microsoftu vypadá zajímavě. Ale vrtá mi hlavou jedno: přece když jsou free verze tak účinné a mají třeba i ochranu v reálném čase, proč by si lidi kupovali placené verze? Dovede mi tohle někdo vysvětlit?
Nox
Joan:
Ohledně výkonu jsem mluvil o rezidentním štítu, jinak samozřejmě běžící skenování poznat je, ale zas to není tak že by se počítač nedal ovládat ...ono je to z principu, musí se otevírat a číst kvanta kvanta souborů, dat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: