Autor Zpráva
pirik
Profil *
Ahoj
ve škole nám dali podklady k tomu, abychom si mohli outkook zprovoznit a být tak ve spojení se školou:


Na základě tohoto jsem si v otlooku nastavil tohle:
Nastavení e-mailu sítě internet POP3:
jmeno: pavel krejci
emailová adresa: krejci13@student.vspj.cz
server příchozí pošty (POP3): mail.vspj.cz
server pro odchozí poštu (SMTP): mail.vspj.cz
Přihlašovačí informace:
uživatelské jméno: krejci13
heslo: ******
Dále jsem zaškrtnul zapamatovat heslo.
Poté jsem spustil test nastavení účtu a u odeslat zkušební mail se to zastavilo a nabídlo mi to zadat heslo k síti:
server: mail.vspj.cz
uživtelské jméno: krejci13
heslo: ******
To heslo je stejné jako to co jsem tam zadal.
Dále tam je uložit toto heslo do seznamu hesel. Ať už to zaškrtnu nebo ne, tak mě to nepustí dál.

Můžete mi poradit jak to vyřešit, abych mohl dostávat maily ze školy.

Děkuji
ondra15
Profil
pirik:
server příchozí pošty (POP3): mail.vspj.cz
server pro odchozí poštu (SMTP): mail.vspj.cz
Tipnul bych si, že někde tady bude chyba. Neboť stejna adresa pro příchozí a odchozí server nemůže být.
Axamith
Profil
ondra15: Tipnul bych si, že někde tady bude chyba. Neboť stejna adresa pro příchozí a odchozí server nemůže být.
V tom problém není, proč by nemohl používat pro správu příchozí i odchozí pošty stejný server.
Potíž je ve specifikaci protokolu :

server příchozí pošty (POP3):POP3.mail.vspj.cz
server pro odchozí poštu (SMTP): SMTP.mail.vspj.cz
ondra15
Profil
Axamith:
Jo, takhle jsem to myslel, ale blbě jsem to napsal.
DoubleThink
Profil *
DNS příchozího a odchozího serveru se nemusí lišit.
zvěřiňák
Profil
Server pro příchozí a odchozí poštu se liší v případě, když mám poštovní schránku jinde než na serveru poskytovatele internetového připojení. Uvedu příklad: mám poštu na volny.cz a providera připojení comanet.cz. Tak musím nastavit server příchozí pošty (POP3): POP3.volny.cz a server odchozí pošty (SMTP): SMTP.comanet.cz. Kdysi dávno to obojí fungovalo na stejném serveru (volny), potom to změnili a v současnosti to jinak nejde. Takže, jestliže pirik využívá nějaké školní připojení k internetu, tak pravděpodobně oba servery budou stejné a jestli se chce připojovat někde z domova, tak budou rozdílné.
Axamith
Profil
zvěřiňák: Obdobná situace ale nastává, pokud využívám placený hosting.
Potom bez ohledu na poskytovatele připojení použiji :
POP3.xyz.cz
SMTP.xyz.cz
Tak to mám v práci i doma a e-maily si kontroluji ze dvou míst nezávisle, zprávy ponechávám na serveru (automaticky mažu po 30 dnech ), abych je měl k dispozici na obou stanicích
Tasartir
Profil
Mám placený hosting.. SMTP běží na adrese mail.hosting.cz. POP3 zase na mail.hosting.cz. A IMAP oproti tomu na mail.hosting.cz. Podle toho, co píšete, mi to nemá fungovat. Asi dělám někde chybu — funguje.

Problém bude nejspíš jinde - náznak už tady padl. Někteří poskytovatelé připojení (a nebo některé počítačové sítě) blokují jiné SMTP servery než "jejich vlastní". V tom případě bude nutné použít právě tenhle SMTP server. Informuj se u poskytovatele nebo správce sítě.

A jenom doplňující dotaz: Používal jsi outlook z tvého počítače i s jiným emailovým účtem? Třeba s mailem na Seznamu (a serverem smtp.seznam.cz)?
Axamith
Profil
Tasartir: Nevím jestli dotaz byl na mě, ale budu reagovat.
placený hosting :

odeslání pošty
adresa serveru : SMTP.firma.cz
adresa uživatele : admin@firma.cz ( využívá heslo konkrétní adresy )
v případě, že budu používat server a adresu poskytovatele odesílání pojede taky, ale v případě, že firma změní poskytovatele budu přenastavovat X počítačů ve firmě. Využiji-li server a adresu hostingu, toto riziko odpadá.

příjem pošty
adresa serveru : POP3.firma.cz
adresa uživatele : jmeno@firma.cz

IMAP nepoužívám, tudíž se nemohu vyjádřit. V jednom poštovním klientu používám více účtů, jak placených, tak free. Pro odesílání využívám jeden společný SMTP server (placený s hostingem )

Používal jsi outlook z tvého počítače i s jiným emailovým účtem? musel jsem se pousmát, jak se obecně předpokládá, že jako poštovní klient je outlook. Používám několik let free aplikaci Mozilla Thunderbird ( a její předchůdce )
Tasartir
Profil
Axamith:
To byla jenom taková ironická poznámka na téma "adresa serveru pro příjem a odesílání pošty nemůže být stejná". Nic proti tobě.

A zbytek byl mířený na zakladatele tématu pirika, a dotaz na Outlook vyšel přímo z jeho problému, který je pro tohle téma hlavní. O žádném jiném klientu se tazatel nezmiňoval, proto jsem se ptal přímo konkrétně a nepoužil jsem obecný termín "poštovní klient". Řeší se Outlook, tak proč to zaobalovat?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0