Autor Zpráva
ladislavmuzik
Profil *
Dobrý den mám problém s nastavením ftp servru, spíše tedy port forwarding. Na local ftp funguje ale přez internet ne. Ftp server je na port 21. Nastavený port forwarding mám takto:
Co dělám špatně?

Děkuji předem.
Davex
Profil
ladislavmuzik:
Na local ftp funguje ale přez internet ne.
Jak se to nefungování projevuje? Pokud se FTP klient z internetu vůbec nepřipojí, tak se musí ještě port 21 povolit v nastavení firewallu na serveru nebo i routeru. Pokud se připojí, ale nepřenese se výpis souborů, tak vyzkoušej v klientovi přepnout aktivní/pasivní mód.

Pokud se to projevuje ještě jinak, tak popiš jak a přidej log připojení.
ladislavmuzik
Profil *
Ano vůbec se nepřipojí z internetu jen po local a tam funguje vše. Jak se nastavuje firewall na serveru a na routeru?
ladislavmuzik
Profil *
ještě se zeptám když dám tedy adresu ftp://127.0.0.1/ tak to jde ale asi určitě nepude z internetu npř. od kamaráda. Takže mám asi zadávat svoji adresu z venku že? takže ftp://77.240.96.18 zjštěno na mojeip.cz a to už nejde.
Davex
Profil
ladislavmuzik:
Jak se nastavuje firewall na serveru
To záleží na operačním systému. Ve vestavěném firewallu ve Windows XP se musí povolit připojení na TCP port 21 odkudkoliv.

a na routeru?
Záleží na typu routeru. Podle vzhledu administrace to vypadá jako WA-2204B nebo něco podobného, kde by mělo stačit povolení port forwardingu podle obrázku v [#1]. Aby se dalo zvenku skrz router připojit, tak musí mít router v "konfiguraci WAN" veřejnou IP adresu přidělenou od provozovatele připojení.
ladislavmuzik
Profil *
Tak to bude ten problém protože já veřejnou ip adresu nemám. Jde to i bez ní nebo ne.
Davex
Profil
Pokud jste s kamarádem na síti stejného provozovatele, tak můžete zkusit připojení na tvojí neveřejnou IP adresu. Pokud by to nešlo, tak by bylo nejlepší, požádat provozovatele o přidělení veřejné IP adresy (často jí dávají zadarmo, ale jen tomu, kdo o ní požádá). Jako poslední varianta existuje ještě Hamachi s jehož pomocí se vytváří virtuální síť.
ladislavmuzik
Profil *
Taky mně to napadlo děkuji za reakci.
ladislavmuzik
Profil *
Jak mám to ftp roschodit přes hamachi máme meti sebou síť a zu musím nějak nasdílet nebo jak?
johnl
Profil
ladislavmuzik:
Přes hamachi by mělo stačit když se spojíte, ty mu pak pošleš svoji hamach IP a mělo by to jít.. Mě to tak aspoň šlo..
ladislavmuzik
Profil *
a na serveru se nic nenastavuje
ladislavmuzik
Profil *
to poslední je to hachi jde se mi připojit jen na to 127.0.0.1
ladislavmuzik
Profil *
on musí mít ve firewalu povolen port 21?
Davex
Profil
ladislavmuzik:
Ne on, ale ty ve firewallu na počítači povolíš připojení na TCP port 21 (jak jsem zmiňoval v [#5]). Ty spustíš FTP server a kamarád se pak bude FTP klientem připojovat na tvojí Hamachi IP adresu.
ladislavmuzik
Profil *
Takhle to chápu, ale připojit se kamarádovi pořád nedaří, udělal jsem přesně to co je tu napsané.
PetrX
Profil
Mám stejný problém. Nedaří se mi připojit z internetu na můj domácí ftp server (Cesar ftp),spuštěný na notebooku. Pokud připojím notebook do domácí sítě přes LAN,vše funguje. Pokud připojím NB k internetu přes Ufonův 3G internet,zvenčí se na to ftp nedostanu. Vím,Ufon nemá veřejné IP adresy. (Teda má za 150,- /měsíčně) a jen u paušálu. Tak jsem na oba stroje nainstaloval hamachi,pingy přes hamachi procházejí,ale na FTP se opět nedostanu. V hamachi je ještě nějaké nastavení,kterému nerozumím. Je to v Advanced ,nějaké tunely a portforvardy.Má to vše zůstat tak jak je,tzn. default,nebo je třeba něco změnit?
Nebo je problém spíše v zablokování portů Ufonem?
Poraďte prosím někdo,co s tím?
Pokud dám Browse v hamachi,taky se do pc na druhé straně nedostanu: Cesta\\5.176.xxx.xxx neexistuje,nebo se nejedná o adresář.
A jaký formát hostitele má být v nastavení FTP v Total Commanderu? ftp://5.176.XXX.XXX:21 ?
Nebo jen holá IP hamachi bez 21 a ftp:// ?
larf-ok
Profil *
Taky jsem měl problémy, ale total commander nakonec vše vyřešil.
PetrX
Profil
PetrX:
Tak to nakonec bylo firewallem. Na tom domácím kompu mám Kerio WinRoute firewall a v něm jsem musel povolit (nejlépe všechny) služby z ip 5.0.0.0 ,nebo alespoň té jedné konkrétní IP,kterou dostal od Hamachi notebook. Dokonce funguje i IP kamera přes Hamachi v síti s neveřejnou IP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0