Autor Zpráva
lm21
Profil *
Dobrý den,

potřebuji zjistit heslo na svém virtuálním stroji s nainstalovaným Ubuntu 9.04.
Podařilo se mi otevřením virtuálního disku na jiném virtuálním stroji zjistit obsah /etc/shadow.

Všude se dočítám, že heslo může být zašifrované jako 13 znaků nebo pomocí md5, pokud začíná na $1$.
Ale ten otisk hesla, který jsem zjistil, je nějaký divný. Má 105 znaků, začíná na $6$ a obsahuje znaky a-z, A-Z, 0-9, tečka, dolar a lomítko.

Je to nějaká jiná šifra/hash nebo jsem udělal něco špatně? Děkuji Vám všem za odpovědi
Yur4Y
Profil
Pri bootovaní stláčaj klávesu Escape, zobrazí sa ti menu Grubu. V ňom vyberieš položku Recovery mode alebo Single-user mode. Po chvíli sa ti zobrazí niekoľko možností, jedna z nich bude prihlásiť sa ako root (zrejme niečo ako "Drop to root shell prompt", alebo len "root"). Dostaneš sa do tty, kde pomocou si príkazu `passwd užívateľské_meno` zmeníš heslo. Potom reštartuješ príkazom `reboot`.
Miloš
Profil
jenže do Ubuntu se, pokud tuším, nejde zalogovat jako root – rootovskou činnost člověk dělá přes sudo s vlastním heslem hlavního usera.
Yur4Y
Profil
Miloš:
V single-user mode to ide.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0