Autor Zpráva
barbonex
Profil
Přeinstalovával jsem Win. a ono se mě to zeptalo jestli chci zformátovat disk. Odklepl jsem ano. Vše je vpohodě akurát mi nejde zvuk.
Na Systému mi to píše s otazníkem
Multimedialní zvukový adapter
Řadiče sběrnice SM
Řadič videa(kompatibilní se stanardem VGA)
Video adaptér.
Potřebuji prosím poradit co stím mám dělat, protože jsem tento PC dostal bez jediného CD.
Děkuji Vám Mirosalv Ševčík
barbonex@seznam.cz

Moderátor Joker: Titulek „Potřebuji poradit“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Netýká se tvorby webových stránek, bylo by lepší dotaz poslat na tématicky bližší stránky.
panther
Profil
barbonex:
začni tím, že si stáhneš ovladače.
barbonex
Profil
Já jsem sice dříve narozený, ale úplný laik. Takže bych prosil o návod kde je seženu a kde je můžu stáhnout. Děkuji.
kelvin
Profil
barbonex:
Toto je diskuze o tvorbě webu.
mattyZEM
Profil
1) Musíte si sehnat název zvukové karty.
2) Název tématu je zobrazován v seznamu témat, volte jej proto vhodně. Nevytvářejte témata s názvem „Problém“ nebo „Prosím pomoc“, v názvu sdělte stručně, co potřebujete, či co chcete tématem říci.
barbonex
Profil
Název karty je podle Everestu REALTEK ADC 850@INTEL 82801GB ICH7 + AC´97 AUDIO CONTROLER(A-1)
barbonex
Profil
Nejde mi naintalovat zvuková karta. A tím pádem nejde zvuk.
mattyZEM
Profil
barbonex:
Nejde mi naintalovat zvuková karta.
Tak zvuková karta, nebo ovladače k ní? V tom je docela rozdíl.

A tím pádem nejde zvuk.
Docela rozumná dedukce.

Každopádně jsi zde zadal špatný název zvukové karty. Zkus tyto ovladače http://xpdrivers.fr/via-ac97-audio-controller-wdm-for-winxp-driver/download-5012.html
dan55
Profil
Určitě nainstaluj ovladač základní desky, a protože je karta integrovaná na desce, ovladače na zvuk jsou součástí ovladačů základní desky.
Joker
Profil
barbonex:
Postup pro získání ovladačů:
Notebook nebo značková sestava, tj. celý počítač má nějaký název modelu:
Některé (například DELL) mají servisní kód, který stačí zadat na stránkách výrobce a objeví se stránka s podporou daného produktu.
Jinak by mělo stačit jít na stránky výrobce a zadat model svého počítače do vyhledávacího políčka.
Pokud to nepomůže, zadat model svého počítače plus slovo „drivers“ do Googlu (nebo jiného vyhledávače)

Ostatní, kde celý počítač nemá modelový název:
1. Zjistit výrobce a model základní desky. Bývá to napsané hned na titulní stránce manuálu k základní desce, což bývá jediný papírový manuál, který k celému počítači je.
2. Najít si web výrobce (například ASUS, MSI, …) a zadat model základní desky do vyhledávacího políčka.
3. Pokud to nepomůže, zadat model základní desky plus slovo „drivers“ do Googlu (nebo jiného vyhledávače)

Dodatek: Každopádně tohle bych udělal před přeinstalováním systému, protože po přeinstalování bez ovladačů nemusí fungovat ani síťová karta a tedy nemusí být možné se připojit na Internet.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0