Autor Zpráva
tworec
Profil *
Mám pro vás složitý problém, schválně, kdo dostane nápad na řešení jako první. Osvětlím problém.
Mám školní síť a v ní počítač, který jde pingnout, dostane se na switch, všechny kabely funkční, všechno (snad) správně nastavené, ale nefunguje na něm internet. Všechny ostatní počítače fungují.
Děkuju za nápady.

Moderátor Joker: Titulek „Problém se sítí“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Joker
Profil
tworec:
Mám pro vás složitý problém, schválně, kdo dostane nápad na řešení jako první. Osvětlím problém.
A nemohl být osvětlený už v titulku?

Počítač se dostane do LAN, ale ne do Internetu => pravděpodobně má špatně nastavenou bránu pro připojení k Internetu anebo DNS.
Další příčina může být, že brána z nějakého důvodu počítač do Internetu nepustí (například připojuje jen určité počítače).
PostCC
Profil
tworec:
No a ten dotyčný počítač vidí nějaké internetové adresy? Třeba "ping www.seznam.cz"; z daného počítače vrací co? Pokud korektní odezvu, dalším krokem je telnet na portu 80.

Pokud jsou to Windows 7, mohl si nějaký vtipálek pohrát s nastavením firewallu, tam už jdou blokovat i odchozí spojení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0