Autor Zpráva
Franta Malina
Profil *
Jakej je rozdíl mezi hubem a switchem? Dík
SuE
Profil
citát:
Pokud je počítačů více, je potřeba použít takzvaný hub. Hub je v zásadě chytrá krabička, která vysílací pár z jednoho, zrovna aktivního počítače zesiluje a posílá na všechny ostatní porty ostatních počítačů. Huby se vyrábí od zhruba 8 do 32 portů, tedy většinou pro malou či střední síť se dá vystačit s jedním hubem. Inteligentnější variantou místo HUBu je tzv. SWITCH.
Základní rozdíl je v tom, že HUB pouze zesiluje a posílá dál do všech ostatních zásuvek (nepoužívá žádný inteligentní protokol rozdělování). Jeho datová propustnost je tedy rovná (teoreticky) rychlosti přenosového média. SWITCH data pomocí inteligentního protokolu rozděluje podle hlavičky PAKETU (obvykle), kam mají jít (a je dost chytrý na to, aby to dělal automaticky bez jakéhokoliv základního nastavení, tedy kupř. pokud posílá počítač A paket pro počítač B v rámci jednoho SWITCHe, zbytek sítě o tom ani neví). Má tak logicky podstatně větší datovou propustnost a hodí se především pro rozsáhlejší sítě, které by jinak byly neůměrně zatěžované (lze kupř. postavit SWITCH doprostřed hvězdy sítě HUBů, či celou síť stavět pouze ze SWITCHů).
z http://www.hw.cz/docs/net_utp/utp_faq.html

pro další zkoumání doporučuju do google zadat : hub switch rozdíl a vyleze dost zajímavých článků
izsak
Profil
Len menšia oprava: switch absolútne nevie o packetoch. Switch vie len o MAC adresách "uložených" v rámcoch a na ich základe sa rozhoduje, ktorému počítaču pošle dáta.

HUB má pri 10 PC reálnu priepustnosť 10-15%
SWITCH ju má 70-80%
Jake
Profil
Dobrý článek-sice ne přímo o tomto, ale je to tam vysvětleno- vyšel na PC Tuningu. Článek: http://www.pctuning.cz/titulnistrana/tipyatriky/Default.aspx?CatID=189 &LayId=2&ArtId=20410 (vysvětlení je v části Hub/Switch-asi v polovině článku).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0