Autor Zpráva
HAAS
Profil
Zdravím, nedávno mně velmi zaujalo jedno téma a inspirovalo mně k vytvoření tohoto. Rád bych se totiž zeptal, jak vytvořit online hru na registraci...

CO POTŘEBUJI OD VÁS?
Potřebuji vědět, jak se soukromě programuje. Jaká jsou data či se musí program na programování stáhnout atd. Tyto informace by mi byly velmi užitečné.

O JAKOU HRU JDE?
Nešlo by jen o jednu v mém životě, pravděpodobně by jich bylo i více, ale tato by se jmenovala "Starověk". Hráči by si vybrali jeden z mnoha národů, jako jsou Vikingové, Galové, Egypťané, Aztéci, Římané atd. Tyto národy by proti sobě válčily a po úspěšných splněních a bitvách by si hráč mohl postavit menší impérium nebo přístav v nepřátelské zemi. Ani by mi nešlo o to, kolik hráčů hru hraje, nemuseli by to být zrovna tisíce, ale stačily by stovky, protože už to by bylo hodně.

Odpocědi prosím pište zde:
panther
Profil
HAAS:
Potřebuji vědět, jak se soukromě programuje.
neumíš programovat, nevíš, jaké k tomu potřebuješ vybavení a chceš dělat online hru? No, potěš koště.

Nechceš se zatím naučit programovat a potom vymýšlet nějakou online hru?
Chamurappi
Profil
Reaguji na HAASe:
Normálně napíšeš:
init Starověk { národy: Vikingové, Galové, Egypťané, Aztéci, Římané, atd. } * 200;  // kdybys chtěl tisíce hráčů, tak 2000
… a zbytek ti vyřeší za pár statisíců tým programátorů.
Afrod
Profil
Pokud by si chtěl dělat i jiné hry tak ti třeba na desktopové hry doporučuji program GameMaker a nebo textové hry Tzv. gamebooky
Joker
Profil
Chamurappi:
Normálně napíšeš:
Já bych i tohle nechal na těch programátorech a soustředil se na jiné věci.

Úkol:
Vytvořit online hru, když vůbec netuším nic o programování.

Postup:
1. Vymyslet jak to bude vypadat, příběh, scénář a takové věci
2. Sehnat peníze
3. Sehnat lidi co umějí programovat
4. Zařídit propagaci (alternativně 4. Sehnat lidi co zařídí propagaci)

Jak vidno, vůbec na to není potřeba umět programovat, je potřeba jen mít manažersko-organizační schopnosti. A peníze, samozřejmě.
HAAS
Profil
Joker
To nemůžu jako vytvořit tu hru sám? Proč bych měl potřebovat na tuto práci lidi? Jinak, příběh už mám. Všechno jsem promýšlel po třičtvrtě roku.
Abbysak
Profil
HAAS:
Môžeš, ale na takú hru treba obrovské množstvo skúseností informácii a zručnosti programovať...
Krakatoa
Profil
HAAS:
Tu hru chceš mít jako desktopovou aplikaci (spouštět se bude jako samostatný program na PC) nebo jako webovou aplikaci (spouštět se bude v prohlížeči)?
To druhé je jednodušší a vhodnější a potřeba k tomu není nic, krom web serveru pro začátek na testování doma na PC (např. vertrigo) nebo na netu (např. free hosting php5.cz ). Pokud to první, tak nejjednodušší programovací program pro laika jako jsem já a ty je Autoit se scite editorem: http://www.autoitscript.com/
Nox
Profil
Ono ani ten game-design není tak triviální jak by se zdálo (a během čtení o g-d na gamasutra.com nebocommunity.bbgamezone.net mě vždy něco nového překvapí...zkušenosti z hraní samotného nejsou vše) ... technicky výborná hra co nebude lidi bavit je taky na nic ... ikdyž asi úplně nehratelnou hru člověk nevytvoří
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0