Autor Zpráva
pms
Profil *
Dobry den,

mam na Ubuntu problem se spoustenim programu pro Windows.
Pres Wine nemohu program spustit, sice to vypada, ze Wine neco dela, ale nezobrazi se mi zadne okno.

Jak mohu program spustit?
Dekuji
Radovan789
Profil *
asi nijak, exe prostě linux nepodporuje a podobný progam jako wine zatím není.
TomášK
Profil
Je možné si nainstalovat virtuální server (např. VMWare), nainstalovat do něj windows s spustit v něm.

Radovan789:
podobný progam jako wine zatím není.
Jsou podobné, např. komerční Cedega.
Webotikon
Profil
pms:
Pres Wine nemohu program spustit, sice to vypada, ze Wine neco dela, ale nezobrazi se mi zadne okno.
Záleží na tom aký program chceš na Linuxe rozbehať... Nie všetky programy, prípadne rôzne verzie toho istého programu spustíš cez Wine. Napr. Corel DRAW 11 som na Linux Debian spustil bez problémov, no novší Corel DRAW X5 sa mi nepodarilo spustiť vôbec.
Beavis
Profil
Radovan789:
a podobný progam jako wine zatím není.
Dovolím si nesouhlasit, podobných programů je spousta.
pms:
Doporučím již zmíněnou Cedegu. Na Debianu (Lenny, 5.0) jsem pod tím rozchodil většinu programů ;-).
Joker
Profil
pms:
Poznámka, máte nějaký důvod psát přes anonymizér? A bez diakritiky?

Pres Wine nemohu program spustit
Wine je největší šance.
Jestli je to nějaký známější program, zkusil bych ho najít ve Wine AppDB.
Některé programy jsou spustitelné v různých verzích Wine nebo s nějakou dodatečnou konfigurací.
pms
Profil *
Joker: Omlouvam se Vam, ale normalne se sem nedostanu, diskuze je zablokovana pres proxy, ke kteremu ja bohuzel nemam pristup. Pisi bez diakritiky, protoze nemam nainstalovanou ceskou klavesnici, ale pokud je to velky problem, pokusim se ji nainstalovat.

Jestli neni zadny podobny program jako Wine zdarma, pak pravdepodobne nainstaluji Windows pres VirtualBox.
Kotoulek
Profil *
Měl jsem podobnej problem a zjistil jsem co s tim jednoduse mas wine ve startu a tam si najedes ta jeho slozku a das odinstalovat programy a tam se ti zobrazí programy ktere maš nainstalovano a dole většinou vpravo je něco jako nainstalovat .EXE a tam klikneš a rozjedeš to přes to aji gdybys nic neinstaloval da se to proste přes to zpustit. Uz rok nemam linux ale tohle si pamatuju.
Bubák
Profil
Kotoulek:
Neplácej nesmysly, půlku programů takhle jednoduše nespustíš. Kdyby to bylo tak jednoduchí, nemuselo by se wine neustále vylepšovat a databáze, kterou odkázal [#6] Joker, by neměla smysl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0