Autor Zpráva
euzen
Profil
Zdravím,
mám takový problém se kterým se už nějaký ten den peru. Konkrétně mi jde o to, že máme zaplacený virtuální server který běží na "Ubuntu server" a abych měl přístup jako "root" administrátor musím spustit příkaz "sudo", když se připojím přes příkazovou řadku (resp. Putty) tak se tam můžu hrabat a dělat vše jako "root" - vše tedy funguje, ale když se připojím přes nějaký windowsový souborový manažer (zkoušel jsem Total Commander, FreeCommander a WinSCP), tak nikde nemohu najít možnost zadávat příkazy jako na příkazové řádce a pokud ano, tak mi to sudo nebere. Nemáte někdo nějaký tip na souborový manažer, který by to umožňoval? Případně, jak takový problém řešit?
Bubák
Profil
Nehledáš tohle?
Jak z Windows pracovat na vzdáleném Linuxu
Jestli to jde i jinak, netuším.
nightfish
Profil
Kupodivu do Googlu stačilo zadat "WinSCP sudo"
http://winscp.net/eng/docs/faq_su#use_sudo_on_login
euzen
Profil
Bubák:
Nehledáš tohle?
právě že ne, hledám něco, co by mi usnadnilo kopírování souborů z lokálu na server, protože tahat to po jednom souboru, nebo to nějak "zabalovat" a "rozbalovat" je vzhledem k rozsahu práce značně nepraktické. Ale díky za snahu. :)
euzen
Profil
nightfish:
Kupodivu do Googlu stačilo zadat "WinSCP sudo"
Zkoušel jsem, bohužel neúspěšně, pokud přistupuji přes Putty, tak to po mě heslo nechce, jakmile však zkouším ve WinSCP, tak je to v pytli a heslo to chce furt, nechápu to :(
TomášK
Profil
Systém, kde je ke kopírování souborů potřeba root, má podivně nastavená práva, pokud je o nějaké pracovní soubory typu web apod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0