Autor Zpráva
Thomas777
Profil
Zdravím, chtěl bych si nechat poradit, jak vyřešit můj problém.

Jak již název tématu napovídá, jedná se o problém s domácí sítí.
Můj status:
1 PC - Win XP Home
1 NTB - Win Vista Home Premium 32b
1 NTB - Win7 Home Premium 64b

Internet mám připojený přes kombinavaný routr. PC je napevno připevnen k routru kabelem. Oba dva notebooky jsou připojeny přes wi-fi. Můj cíl je to, aby všechny tři počítače na sebe „viděly“,sdílely mezi sebou data a aby měly všichni tři přístup k tiskárně, která je nainstalovaná a připojená k PC.

Poradíte mi prosím, jak to nastavit? V sítích se moc nevyznám.

Předem děkuji.
Darker
Profil
Mezi síťovými připojeními je wizzard, který má ikonku domečku (Průvodce instalací sítě). Tam jste mimo jiné tázán zda zapnout sdílení souborů a tiskáren. To musíte povolit.
Dále je potřeba, aby se počítače shodovaly IP adresami podle masky.
Maska 255.255.255.0 znamená že se smí lišit jen v poslední hodnotě:
IP: 192.168.0.3
IP: 192.168.0.4
IP: 192.168.2.3 - tento se nepřipojí
ReVolt
Profil
Nazdar chci se zeptat, když mám desktop pc (do něj jde kabel) a připojím do něj wifi a nastavím si ho jako AP pro ostatní počítače jak to bude s internetem ? Sdílení dat je jasné, i periferie by měly fungovat, ale zajímá mě jestli třeba na ntb bude funkční internet.

Děkuji za odpovědi.


PS: Thomas777 promiň že ti píšu dotaz do tvého vlákna, ale nechtělo se mi zakládat v podstatě duplicitní téma jen pár řádků nad tvým

nejspíš je to stupidní dotaz, ale se sítěmi nemám žádné zkušenosti tak někdo prosím napište
__construct
Profil
ReVolt:
Ak máš XP:
Nastavení/Ovládací Panely/Síťová připojení/LAN (pripojenie k Internetu)/Vlastnosti/Upřesnit
tam zaškrtni možnosť „Umožnit ostatním …“ a potom premosti pripojenia
ReVolt
Profil
__consruct: moc díky, ještě pro jistotu:
takže pokud si koupím USB wifi adaptér tak net bude fungovat i na ostatních počítačích?
__construct
Profil
ReVolt:
takže pokud si koupím USB wifi adaptér tak net bude fungovat i na ostatních počítačích?
áno malo by

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0