Autor Zpráva
mordav
Profil
Zdravím,
na svém pc mám nainstalovány systém Windows 7 64bit Pro, ale naskytl se mi jeden problém - počítač jsem koupil již s nainstalovaným windowsem a nemám k němu cd. Jenže objevily se mi nějaké errory, které mi nešly vyřešít normalní cestou a rozhodl jsem se systém opravit, ale problém je práve absence instalačního cd s windowsem.

Můj dotaz tedy je, jestli někdo neví, zda by to šlo někde stáhnout atd. Product key mám, takže mi jde jen o ty instalační soubory. (warez fóra jsem si nechal jako poslední možnost :)

Díky za odpověď a přeji pěkný večer

David Morcinek
Jostram
Profil *
Především se koukněte, zda nemáte SLIC aktivaci. To znamená, že k product key ještě patří certifikát a k tomu příslušná data v BIOSu (velmi zjednodušeně řečeno). Použijte třeba SLIC Toolkit. Pokud máte SLIC, tak by vám pouhý product key nestačil!

Jinak instalační DVD se dá stáhnout třeba na Warfóru, musíte ale hledat takové DVD, u kterého je psáno, že je třeba jej aktivovat pomocí SLICu (=neobsahuje ******). Asi netřeba říkat, že riskujete to, že nějaký dobrák do daného DVD přibalil "dáreček". To se dá řešit tak, že si seženete přístup do MSDN (nic vám nepůjde stáhnout, ale uvidíte MD5 součty instalačních médií)
Jostram
Profil *
Hm, velmi skvělá funkce, která zcenzurivala slovo cr/\ck, jen co je pravda :P
mordav
Profil
Dík za reakci, ale jak zjístím, že tam je ten certifikát? A popřípadě jak funguje ten program, ohledně takových věcí jsem totálně ***** : D
Jostram
Profil *
Spustťe ten program a v dolní části uvidíte pole "SLIC Dump". Pokud tam bude něco jako "Dump OK ! ( XXXXXX_V2.1 )", vypadá to dobře. Poté koukněte do tabu "Advanced". V poli "Version" v sekci "SLIC diagnosis" by melo být 2.1 (2.0 == Vista, 2.1 == Win 7) , vedle toho "Digital signature: OK" a "SLIC status: validated" (zeleně). Pod tím v sekci "Pkey&Cert Valid&Backup" by mělo být "PKey: Read OK!" a vpravo by pak mělo být zelené "cert OK", pokud je tam správný certifikát. Pokud nikde nevidíte červené hlášky, ale jen zelené "OK", "cert ok" apod, tak máte SLIC aktivaci.

A pokud máte SLIC, tak certifikát (a klíč) zazálohujete prostým kliknutím na tlačítko [backup] v sekci "Pkey&Cert Valid&Backup"
mordav
Profil
aha a jak to pak použiju? Když přeinstaluju/opravím ten windows, tak to mám nějak nahrát nebo co? : )
Jostram
Profil *
Ano, v podstatě to stačí nějak nahrát - teď jak na to:

Takže řekněme, že máte tím prográmkem zazálohovaný certifikát a product key. Oboje překopírujte někam na flashku a dejte ji stranou, abyste si ji pak v zápalu boje nepřeformátoval ;-) Přesvědčte se, zda product-key v exportovaném souboru souhlasí s tím, co máte někde natištěný. Pokud ano, je vše OK, pokud ne, tak si někam poznamenejte i ten z toho souboru a použijte ten.

Nyní upozornění, které se přečtěte třikrát a pevně se ho držte: Pokud se vám povede zničit si ten certifikát, tak jste skončil! Zálohovat, zálohovat a ještě jednou zálohovat! Klidně si to nakopírujte na dvě tři místa - lepší ztratit pět minut teď, než se pak snažit obnovit poškozený certifikát! Product key si také radši napište na papír, to se neztratí. Možná vám to teď bude znít jako buzerace a povyšování se z mé strany, ale vězte, že já jsem si už pár skutečně horkých hodin připravil svou představou o své neomylnosti a leností zazálohovat pár malých, ale kritických souborů. Skutečně bych vám to nepřál :-)

Teď už k samotnému postupu:
1. Nainstalujte Windows 7 (pokud možno tu samou edici) BEZ zadání klíče! (Při instalaci se vás to zeptá)
2. Zkopírujte certifikát, který jste zazálohoval na disk C:\ - je to ten soubor "XXXX_V2.1_Cert.xrm-ms"
3. Spustit příkazovou řádku jako správce (Start -> Do pole "Prohledat programy a soubory" vepsat cmd -> najde to program "cmd" -> kliknout druhým myšítkem a vybrat možnost "Spustit jako správce" a potvrdit hlášku UAC
3. Do příkazového řádku zadejte (bez uvozovek) "slmgr.vbs -ilc C:\<soubor_toho_certifikátu>" a <enter>
4. Do příkazového řádku zadejte (bez uvozovek) "slmgr.vbs -ipk <sem_zadejte_svůj_product_key>" a <enter>
5. Chvíli počkejte, než si to systém "přebere" (po dokončení procesu vyskočí pop-up okénko)
6. Mělo by vše být OK

Máte-li jakékoli nejastnosti ohledně postupu, ptejte se.
mordav
Profil
díky moc za postup, teď bych to už snad měl zvládnout : )
Jostram
Profil *
Rádo se stalo.

Držím palce. Kdyžtak se ptejte, pokud se vám to nepovede zaregistrovat, netřeba panikařit - máte stále 30 dní na aktivaci (Win poběží v módu trial).
Moroght
Profil
Dobrý den. Mám ten samý problém jako mordav, mám v počítači Windows 7 Professional 64-bit a mám je aktivované přes SLIC ale nemám k němu cd a potřebuji čistý reinstal . Bude tato aktivace fungovat na stažených Windows 7 Professional 64-bit, které jsem stáhl? Není tam napsáno že by byly cr*cklé nebo předaktivované, prý je to čistý obraz originálního cd. Děkuji :)
Krakatoa
Profil
Moroght:
To, jestli je dvd instalačka originální nebo ne, jde dohledat podle sha1, které nalezneš tu:
https://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/
Pokud by náhodou originální nebyla, tak vygoogluj název toho iso:
cs_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676956.iso
v prvním odkaze máš link na nějakého warezáka (i originální instalačka nabídnutá ke stažení je warez), který tu instalačku má ke stažení ze svého webu.
K aktivaci budeš krom slic ve tvém biosu potřebovat i certifikát a klíč výrobce. Certifikát a klíč výrobce si zazálohuj ve slic toolkitu nebo pokud tu možnost nemáš tak stáhni odněkud z netu, dohledatelné jsou v pohodě. A postup nainstalování certifikátu a klíče výrobce máš už uveden výše.
Richi.s
Profil
Dobrý den,

mám dotaz ohledně SLICK verze. Mám ji nahranou na ntb a chci se zeptat, jestli bude nějaký problém, když to budu chtít nainstalovat na nový PC?

Díky za odpověď
Krakatoa
Profil
Richi.s:
Problém to bude, ale nejspíš řešitelný problém.
Jedna stránka je právní a druhá technická.
Jestli to chápu dobře, máš legální Windows 7 oem licenci a chceš aby i používání té licence na pc bylo legální.
Pokud chceš používat tu licenci na pc, před používáním na pc ji musíš odinstalovat z notebooku.
Pokud jsi první majitel licence, musíš ji nejprve přeprodat a nazpátek koupit, například večer u večeře s nějakým rodinným příslušníkem. Je to z toho důvodu, že Soudní dvůr Evropské unie je toho názoru (např. rozsudek ve věci C-128/11), že výhradní práva autora softwaru se vyčerpají při prvním prodeji. A oem licenci Windows 7 bys nemohl jako první majitel licence nainstalovat na pc, pokud nejsi první majitel, tak už můžeš.
Co se týče technické stránky věci. Pokud máš oem licenci Windows 7 na notebooku tak ta je defaultně aktivovaná pomocí SLIC + certifikátu + klíče výrobce, což ji máš nejspíš aktivovanou tak teď. Aktivovat se dá ale i pomocí klíče na štítku na notebooku. Takže při instalaci na pc bude pohodlnější použít ten klíč ze štítku na notebooku. Pokud je ten klíč nečitelný nebo z nějakého jiného důvodu bys chtěl použít na pc SLIC + certifikát + klíč výrobce, tak to na základě autorského zákona (§ 66, (1) a) ) myslím můžeš. V tom případě bys musel sehnat slic + certifikát + klíč výrobce na desku tvého pc (warforum nebo mydigitallife) a slicnout tu desku před použitím certifikátu a klíče výrobce.
Nejsem právník, toto je jen můj výklad jak tu problematiku chápu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0