Autor Zpráva
Illex
Profil *
Prosím o radu, jaké je ideální kombinace čísel, písmen........ na heslo k emailu.

A co říkate na toto:

Bezpečná hesla .....

Ţ----ěÎÍŇď což je Alt 988 + Alt 987 + Alt 986 + Alt 985 + Alt 984 a td.
a789 - což je a + 7 + 8 + 9 + Alt 0160 + Alt 987

V čem je tedy problém? Většina serverů takovýhle hesla nepodporuje. Nejjistější je dát si do hesla hvězdičku * , protože moc lidí když zkouší hesla (přes passlisty) nepočítá s tím, že by v nich byla hvězdička.



Illex
Websluzby
Profil
Illex: ideálna kombinácia čísel a písmen do hesla je kombinácia špeciálnych znakov /ak sú podporované/, čísiel a veľkých a malých písmen podľa možností s diakritikou, spolu aspoň 25 znakov. Väčšinou by malo stačiť heslo typu: M3ťA6uX03Aq4šNu5jKS8FYw2h, aj keď ani jeho relatívna komplikovanosť nie je 100% zárukou.
xmark
Profil
Ideální heslo má aspoň 15 znaků a neobsahuje slova. Nepotřebuješ nesmyslné znaky nebo hvězdičky.
V heslech se obejdu bez číslel, vystačím si se dvěma nebo třemi slovy, ve kterých je záměrný "překlep", který eliminuje slovníkový útok. A brute-force by při 15 znacích už pár desítek let trval.
flz
Profil
vyskúšaj si tu >>> http://howsecureismypassword.net/

môj pass má odolnosť 5 hodín :(
__construct
Profil
xmark:
Ja sa snažím aby moje heslo obsahovalo nielen písmená (veľké a malé) ale vždy tam strčím aj nejaké číslo a nejaké interpunkčné znamienko (stačí bodka, alebo pomlčka). Ja si to ľahko zapamätám a odolnosť je dosť vysoká - podľa odkazu od flz prelomiť heslo Lorem123- by trvalo stolnému PC 42 rokov.
Joker
Profil
Bych to s tou složitostí hesel tak nepřeháněl.
http://xkcd.com/792/
xmark
Profil
__construct:
Já se nebojím ani bez čísel a velkých písmen. Moje "silné" heslo má 23 znaků a výsledek je "About 42 quadrillion years".
Tam kde o nic nejde, používám heslo kratší. Pro těch 15 znaků mi ta stránka spočítala 15 miliónů let.
DoubleThink
Profil *
Důležitější než délka je velikost množiny znaků. Počet variací roste s délkou parabolicky a se složitostí exponenciálně.
Používat znaky, které nejsou v běžné ASCII je ale už trochu zbytečná paranoia.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0