Autor Zpráva
mordav
Profil
Zdravím,
segra si na svoje pc nainstalovala nelegální xp, na což microsoft přišel a už ji tam vyskakují hlášky. Nechce se ji kupovat originální, tak jsem ji chtěl nainstalovat Linux.
Stáhl jsem Xubuntu, ale problém je v tom, že mi to nechce nabootovat, nebo jak se tomu říka, moc tomu nerozumím : )

Neví náhodou někdo, čím to může být?

Díky moc
S pozdravem
David Morcinek
zvěřiňák
Profil
Všechny potřebné informace najdeš tady. V případě nějakých nejasností je lepší použít fórum k tomu určené.
mordav
Profil
Akorát problém je, že to nechce nabootovat. Dal jsem CD-Romku jako první zařízení pro bootování, ale pořád nic. Potřeboval bych to XP komplet smazat a pak tam hodit ten Linux
Joker
Profil
Viz [#2]. Ubuntu (a varianty jako Xubuntu) má dobrou dokumentaci a slušnou základnu uživatelů.
Na jejich fóru je větší šance získat kvalifikovanou radu než na diskusi o tvorbě webových stránek.
margin
Profil *
V podstatě jsou dvě možnosti:
- špatně nastavený BIOS, třebas v tom mém se nastavuje jak pořadí, tak i zda vůbec ze zařízení bootovat, volba Yes/No ve na řádku zařírení.
- špatně vypálené CD, třeba jsi nepálil z ISO obrazu, ale xubuntu-10.10-desktop-i386.iso jsi vypálil jako soubor

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0