Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím,
Keď pustím PC tak sa často stane že obrazovka ostane čierna a PC je pritom zapnuté (v tom zmysle že sa vetráky točia a atď...).
Skúšal som zistiť, ktorým HW je to spôsobené.

Takže som:
- vybral všetko von zo skrinky
- vybral a znova zapojil CPU
- povysával PC
- resetoval BIOS
- v PC vymenil prakticky všetko, okrem základnej dosky a CPU

Ale stále to robilo ten istý problém. Takže chyba je (?) v základovke, alebo CPU.
Stretol sa niekto s podobným problémom? Dá sa to najeko riešiť bez toho aby som musel kupovať novú základovku či CPU?

Info o HW:
VGA: nvidia GTX275 (testované aj na Radeon HD5570)
RAM: 2x DDR2 A-DATA (testované aj na 1x DDR3 Kingston)
HDD: WD ATA 80GB (testované aj bez HDD)
ZDR: Fortron Blue Storm II 500W (testované aj na zdroji Eurocase 400W)
LCD: SAMSUNG 22" (testované aj na LG 22")
MNB: ASUS P5KC (nemám náhradu)
CPU: C2D (nemám náhradu)
Darker
Profil
Řekl bych, že někde vaklá kontakt.
Railbot
Profil
A není problém někde v monitoru potažmo v grafické kartě? Případně některém kabelu do monitoru napájecí/datový pokud se při testování monitoru používal ten samý.
Joker
Profil
hal_sk:
A pípne alespoň (jestli teda je připojený PC speaker)? Nebo pípne několikrát za sebou?
Chamurappi
Profil
Reaguji na hala_sk:
Mám již několik let stejný problém a také si myslím, že za něj může základová deska, protože je to spolu s procesorem poslední část, kterou jsem nevyměnil. Grafickou kartu jsem měnil už dvakrát, PC speaker nepípá. Pár měsíců byla v bedně počítače zavřená jedna křupka, ale na jeho vnitřnostech to nezanechalo následky (zdravá strava).

PC je pritom zapnuté (v tom zmysle že sa vetráky točia a atď...)
U mě to „atd.“ znamená, že je i probuzený systém a jde se na něj připojit přes VNC. Zase tak moc mě to netrápí, prostě ho hibernuju a zase probudím a už je vše v pořádku (až na občasné samovolné restarty).
hal_sk
Profil
Railbot:
A není problém někde v monitoru potažmo v grafické kartě? Případně některém kabelu do monitoru napájecí/datový pokud se při testování monitoru používal ten samý.
Ako som písal, skúšal som meniť všetko (dnes som skúšal aj iný CPU) okrem základovky. Napájacé káble k monitorom boli rôzne.
Joker:
Reproduktor tam nemám zapojený, na deske je vývod, ale len dierky v plošáku.

Ešte by som dodal, že keď sa PC pustí normálne tak, prvé 2 sekundy po štarte má (podľa zvuku) ventilátor k CPU vyššie otáčky. Potom sa stíšia natrvalo. Ale keď sa PC pustí chybne, tak tie otáčky sú stále vysoké ako v prvých 2 sekundách.
Electronic57
Profil *
Mám stejný problém, zkoušel jste zdroj ? Já vyměnil zdroj a PC jede jako za mlada. Poté jsem ještě zkoušel vypojit dvánáctivoltovou přídavnou větev pro procesor a s novým zdrojem se to chová naprosto stejně ... Takže bych viděl problém právě s tou přídavnou větví pro procesor (malý čtvercový konektor 4-pin, vedou do něj dva žluté a dva černé)
hal_sk
Profil
Electronic57:
Ten PC som už "posunul" strýcovi. Ten problém sa stále vyskytuje, ale menej často. Zdroj som skúšal meniť. Tú prídavnú vetvu do CPU som neskúšal vypojiť. Keď sa ozve strýc že mu to znova často blbne, tak to skúsim. Dík.
Electronic57
Profil *
Když vypojíte tu přídavnou větev, tak se PC bude chovat jakoby "s tou chybou". Nevím jestli to je deskou protože zdroj se kterým mi to blblo normálně na jiné sestavě jede jakoby nic. Takže buď jde do háje deska nebo z nějakého jiného důvodu není zdroj při zapnutí schopen dodat dostatečný proud do již zmíněné přídavné větve ... záhada ... (asi sem to předtím blbě napsal, chtěl jsem říct že se PC chová jako bez přídavně větve čili kdyby jste jí vypojil bylo by to to samé)
nemeja
Profil
Bratr má taky stejný problém, při startu bud zustane černá obrazvka, nebo se třeba PC 4-6 vyrestartuje, pak ale už běží. Myslím si že to je základní deskou, no nicméně nemám čas to řešit. Má taky základní desku od Asusu P5QL

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0