Autor Zpráva
rad
Profil *
Tak jsem se dostal do situace kdy musim zformatovat disky a preinstalovat pocitac
chtel jsem se zeptat jak postupovat abych priste nebyl nucen vse zalohovat a zformatovat disk a znovu vse nahravat je neco jako automaticka zaloha ? jde take napriklad zformatovat jen nektery oddil disku ? jak si vytvorit po nove instalaci zalohu na dvd ?
jenikkozak
Profil
Jaký máš operační systém?
rad
Profil *
mam visty vlastne jediny dotaz co mam je jak postupovat kdyz ted preinstaluju cely system nainstaluju vsechny programi a chci si vytvorit zalohu tohoto stavu systemu napriklad na dvd pro pripad vraceni se k tomuto stavu bez nutnosti reinstalace systemu ? to je to co potrebuji k tomu abych nemusel priste vse pracne zalohovat ...alespon myslim
xmark
Profil
rad:
Vyrob si image disku, obnova je pak záležitostí asi čtvrthodiny.
Softwarů je na to dost, google poradí. Většinou jde o shareware, možná najdeš i něco free.
Joker
Profil
rad:
Před otazníkem se nedělá mezera.
jde take napriklad zformatovat jen nektery oddil disku?
Ano (pokud jde o „oddíl“ ve významu partition čili to co je ve Windows vidět jako disk C:, D: atp.)

jak si vytvorit po nove instalaci zalohu na dvd?
Existují programy, které umějí vytvořit obraz disku. Pak jde vyrobit si po instalaci systému a aplikací obraz systémového disku a v případě havárie ho zase vrátit zpátky.
Dokonce jde i takhle vyrobit i bootovací DVD (obvykle s nějakou „live“ Linuxovou distribucí), takže s pomocí jednoho DVD jde v případě havárie nabootovat, zazálohovat soubory (pokud harddisk funguje) a obnovit systém z obrazu.
U Vist ale bude asi problém, že se ten obraz na DVD nevejde. Takže spíš asi USB flashdisk.

Hodí se ale připomenout, že tohle slouží spíš pro rychlou reinstalaci systému, zálohy dokumentů, fotek atp. je dobré dělat zvlášť.
rad
Profil *
hm ok takze ted reinstaluju windows udelam si dva oddily jeden pro windows a programy druhy pro data
pak jen udelam v necem obraz disku s windows a kdyz bude problem vezmu dvd se zalohou a obnovim to ? jak to udelat co nejednoduseji a vedet ze se mi nesmaze data.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0