Autor Zpráva
tworec
Profil *
Ahoj, koupil jsem si nový notebook s windows 7 a občas se stane (zatím při každém spuštění), že se prostě zasekne a rozjede se tak za dvě minutky, vůbec to nehučí (že by byl třeba něčím přetížený), prostě stojí a já čekám. Netuší někdo, čím to může být? Žeby nějaká z aktualizací?
Darker
Profil
Zasekne se systém, nebo bios?
Railbot
Profil
Proč se s tím neobrátíš na tvého prodejce?
tworec
Profil *
zasekne se systém
nechci ho hned druhý den nosit do prodejny na reklamaci, možná by to mohla být chyba, kterou dokážu s vaší pomocí vyřešit.
panther
Profil
tworec:
nejsme Windows ani PC fórum, chladím.
tworec
Profil *
A na co je tu teda ve foru část Problémy s počítačem? Co tam mají lidi psát, když nesmí nic o problémech s počítačem?
Darker
Profil
tworec:
Bohužel, admini jsou v tomto velmi nejednotní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na tworce:
na co je tu teda ve foru část Problémy s počítačem?
Ta kategorie se jmenuje „Práce s počítačem“. Když se ti počítač na dvě minuty zasekne, tak s ním během té doby nepracuješ :-)
Na tvém místě bych prohledal logy. Tuším, že česky se tomu říká „Prohlížeč událostí“, nebo prostě Start / Spustit / eventvwr.msc. Tam bych něco vykoukal a hledal bych podobné vykoukané incidenty na internetu. Neptal bych se na fóru o webdesignu. (Asi bych se neptal nikde, nejsem zrovna moc ptavý typ.)


Reaguji na Darkera:
Proč mu to povídáš? Organizuješ vzpouru? :-)
Je to složité. Dokopat náš k jednotnému rozhodování v této věci prakticky nejde, protože u jednotlivých incidentů většinou nikdo z moderátorů nezakročí ve prospěch víceméně tuctového vlákna, přestože máme právo veta, a paušální uzavření celé kategorie také neprojde, protože máme právo veta :-)

Jak bys postupoval na našem místě? Kde bys stanovil hranici?
Taurus
Profil
Můžu se do toho vložit? Lidi spěchají, přijdou záchodovým okýnkem, nečtou pořádně a pak vám zbytečně přidávají práci… Ta kategorie má prostě asi „matoucí“ nadpis i podnadpis. A ano, v logu je jakpsatweb… Jde o drobnost , ale vzhledem k neustálým problémům bych buď upřesnil, ale spíš celé vyhodil. Pokud se nedohodnou moderátoři, může rozhodnout Yuhů.

Vidím to asi jednoduše, protože sám jsem takový :-) ale ono se to někdy hodí…
panther
Profil
Taurus:
nedochází k problémům. Někeré vlákno přežije, jiné ne - je to na uvážení moderátora, který jde zrovna kolem. Nemuselo by přežít žádné, zaměření diskuse je jiné.

Nepotřebujeme tu kopici naprosto nesouvisejících témat (nesouvisejících = mimo tvorbu www). Aktivnější nebo stálejší tazatelé, kteří nevyužívají DJPW jen jako místo, kde vyřešit problém s dvě minuty nefungujícími Windows, mají (alespoň u některých moderátorů) větší šanci, že téma zůstane.

Darker:
admini jsou v tomto velmi nejednotní.
nejsou nejednotní, jen někdy je zbytečné téma smazat, když už je na něj nějaká smysluplná reakce. Ta tady zatím nebyla.

Jak řekl Chamurappi, moderátor má právo veta a usoudí-li, že téma není pro diskusi přínosem, pošle téma k Ledu. Později se buď smaže, nebo vrátí zpět. Tohle se spíš smaže, i ta debata kolem je zbytečná.
Darker
Profil
Chamurappi:
Proč mu to povídáš? Organizuješ vzpouru? :-)
Neboj :)
Jsem někdy trochu rýpavý...

Je to složité.
C'est la vie.

Jak bys postupoval na našem místě? Kde bys stanovil hranici?
Myslím si, že práce s počítačem je sekce kde nemá cenu takhle náhodně mazat některá témata...
Moje hranice by byla asi taková:
Naprasené příspěvky nepřežijí a ostatní bych nechal.
Ještě bych vybral některé druhy SW, jejihž seznam by byl připíchnutý nahoře a odkazoval by na odpovídající nápovědu. Takové příspěvky bych taky rušil.
Ale není to snadné, máš pravdu.

panther:
Ta tady zatím nebyla.
Pokud by nikoho nic nenapadlo, téma by se prostě propadlo do spodních vrstev.

Celkově ale máte pravdu, co téma v sekci Práce s PC to prostor pro nekonečnou polemiku.
jenikkozak
Profil
Darker:
Celkově ale máte pravdu, co téma v sekci Práce s PC to prostor pro nekonečnou polemiku.
To je dobrý nápad. Vleze se tam toho hodně. Ale možná by bylo lepší, kdyby se ten prostor nevyužíval a mazání se zbytečně nekomentovala.

Pokud by nikoho nic nenapadlo, téma by se prostě propadlo do spodních vrstev.
Jenomže témata bez odpovědi jednak znepřehledňují témata na stránce Bez reakcí, jednak diskusi zaplevelují, takže se hůře hledají zajímavá témata týkající se webu. Nedávno jsem hledal témata, o nichž jsem věděl, že je nikdo nesmazal. Jenomže Google se na ně už vykašlal. Místo toho mi vracel spoustu nesmyslných témat. Ač dřív jsem příliš nechápal, co některým moderátorům na Práci s počítačem vadí, kdybych se teď někdy omylem naboural do místní databáze, první a poslední věc, co bych udělal, by bylo smazání této sekce (Práce s počítačem). :D

Moderátor Chamurappi: Je tu dost konstruktivních příspěvků, byť na jiné téma, než se ptal tazatel — je škoda to mazat. Vracím od ledu.
Tworec
Profil
Díky Chamurappimu, že vrátil tohle vlákno zpátky, všiml jsem si toho až dneska. Přidám svůj názor, když už se tu rozjela taková diskuze.
Důvod, proč píšu otázku ohledně pc sem je ten, že tohle je podle mě největší a nejaktivnější fórum týkající se práce s PC a samozřejmě především webdesignu v ČR a vždy, když sem napíšu, dočkám se rozumné odpovědi do několika minut, ať se zeptám na cokoliv, kdežto jinde musím čekat hodiny a nakonec se stejně nic nevyřeší.
Byl bych pro, aby se do sekce Práce s PC mohlo psát o práci s pc a problémech s ní, protože podle mě právě sem chodí lidé nejvíce zasvěcených do tajů PC a všeho, co se PC týká.
Tworec
Profil
Chamurappi:
Našel jsem tu chybu v prohlížeči událostí, jmenuje se iaStor a má ID 9. Akorát teď nevím, jak tu chybu odstranit, nenapadá tě něco?
Afrod
Profil
Jednoznačně reklamuj. Na tom neni nic špatnýho.
patlal
Profil *
tworec:
Před reklamací ještě notebook přeinstalujte. Třeba je jen nějaký bordel v systému.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0