Autor Zpráva
Ashim
Profil *
Zdravím,
jsem total laik, proto prosím o radu a trpělivost :-)
Mám externí disk (A-DATA CH91), potřebovala bych vybrat nějaký file systém (momentálně formátovaný na NTFS). Disk by měl sloužit jako uložiště a přenašeč souborů mezi počítači s Windows (XP a 7) a Linuxem (OpenSUSE).

Abych pravdu řekla, zdá se mi ten disk trochu zvláštní - tváří se totiž jako Místní disk (H:). Je to normální?


Děkuji za případné rady,
Ashim
Darker
Profil
Proč se ti nelíbí NTFS?
Pokud disk připojuješ přes USB, je H jedno z běžných písmenek.
Moje jednotky mají písmenka C:\ až M:\ včetně H:\.
Ashim
Profil *
Pokud nebude problém s Linuxem, tak proč tedy ne, ok....
Ale má to ještě jeden háček, nejde mi ten disk odpojit ("Nelze ukončit zařízení ADATA..... , protože existuje program, který je stále používá.... ")... Ostatní úložná zařízení (jak externí disky, tak flashky nebo SD karty) se tváří jako Vyměnitelný disk a né jako Místní disk. To se mi právě na tom moc nezdálo...
TomášK
Profil
Ashim:
Linux už pár let umí NTFS číst i zapisovat, chvíli jsem to používal a nenarazil na problém. Na tom, jak se disk jmenuje, nezáleží. A nejde odpojit, protože existuje program, který ho stále používá - co je na té větě nesrozumitelného? Možná je někde otevřený v průzkumníku nebo něco takového
Ashim
Profil *
já chápu co ta věta znamená, ale i když to mam povypínané a okna pozavíraná, tak to nelze... mam vypnutý koš pro externí disk, zrušené obnovení systému na externím disku, vyplé indexování,... stále nelze odpojit..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0