Autor Zpráva
gogoji
Profil
Zdravím, několik dní mi během práce na PC začne praskat nejspíš ve zdroji, zda-li je to větrák, nebo nějaké jiskry od skratu, ale vidět nic neni. V rozdvojce mám PC a lampu a ta poblikává současně s tím zvukem, tak se bojím aby mi nevyhořel. Nemá někdo podobnou zkušenost? Děkuju
Davex
Profil
Zasuň do zdroje pořádně napájecí kabel. Když má špatný kontakt, tak vydává prskací zvuky.
gogoji
Profil
Děkuju, zkusím to a uvidím x)
Mariosar
Profil *
Zdravím!
Zeptal bych se-jsem laik přez Pc,ale měl bych přez to otázku.Asi před půl rokem mi ve stolním pc odešel zdroj.Měl jsem doma ještě jeden počítač ze kterého jsem zdroj dal do pc používaného.
Stávající počítač chodil asi tři měsíce a opět zdroj v háji...
Koupil jsem tudíž zdroj nový-nainstaloval-počítač chodil v poho do prvního výpadku proudu díky vzdálené bouřce.Po zapnutí proudu pc opět nefunkční.
Mohu dostat poradu,jak a co dělat,aby se situace neopakovala?
Děkuji Mario
Tasartir
Profil
Pokud ti zdroj odešel při bouřce, pomohla by ti přepěťová ochrana - ta zajistí, aby ze sítě neprošly špičky napětí k tvojí elektronice. U mnohých pojišťoven tě prý i pošlou do háje, pokud budeš hlásit škodnou událost a nebudeš mít přepěťovku. (Říkal kolega v práci, osobně nevím, neověřeno - naštěstí). Cenově to vyjde od dvou nebo tří stovek, čili žádný extrémně velký náklad.
WastingDouglas
Profil
Ne,doporucuji ihned pri prvnim zablesku vypnout PC a vsechny kabely za zasuvky,takzhle to delam vzdy uz leta.Jinak odesel me taky zdroj,pocitac se pri zapnuti a najeti do ibosu samovolne vypinal a pak uz se nezapl a po vymene za vetsi a silnejsi jede v pohode.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0