Autor Zpráva
ronnie
Profil
Zdravím,
řeším následující otázku. Potřebuji začít programovat pod Linuxem, ať už jde o PHP či jiné jazyky, windows zkrátka nestačí. Vím, že existuje nějaký program nebo aplikace, která uzpůsobí windows, aby se choval jako Linux, ale ja chci plnohodnoutnou distribuci.
Problém je v tom, že mě zajímá programování a ne operační systémy, tedy windows znám pouze jako uživatel, dále jsem ho nezkoumal a ani zkoumat nechci.
Potřebuji informace o tom, jak přejít z Windows na Linux (nějaký podrobný návod, jak Win odstranit nebo nějak zálohovat, jak potom nahrát Linux, tak abych nebyl měsíc bez PC:)
Dále mě zajímá váš názor na to, jakou distribuci si vybrat. jde mi o opravdové základy, přemýšlel jsem nad Unbutu nebo Kunbutu (snad se nepletu).
Díky za názory.

Ještě chci dodat, že guglim jak guglim, něco jsem našel, ale kvalita trochu pokulhává, proto se ptám.
thingwath
Profil
Ujasni si co všechno od toho čekáš a chceš, vyzkoušej si nějaká live distra, nejlépe sežeň nějakého vhodného kamaráda a pak by Ubuntu nemusela být zlá volba. Každopádně bys měl vědět proč chceš právě Linux a to pokud možno jasně :-)
ronnie
Profil
To je jednoduché, potřebuji se naučit programovat v unixu, některé věci nejdou dělat pod windows. Nic víc. Je to tedy velký problém, jo?:)
anonymous
Profil *
Nainstaluj si oba systemy najednou (na zvlastni partisny)
thingwath
Profil
PHP se bude všude programovat stejně... Java taky... Python vícéméně rovněž. Céčko bude něco jiného, ale abys mohl pořádně programovat v tom, stejně se o tom systému budeš muset naučit spoustu věcí :-) Víc než uživatel...
ronnie
Profil
Jde o to, že když se podíváš na různé inzeráty na práci (interní), tak často znalost linuxu potřebujš, pak taky některé věci na windows nerozjedeš (standardně tedy), takže není k zahození mít dobré znalosti linuxu...
thingwath
Profil
Po třech nebo čtyřech letech si ohledně znalostí moc stěžovat nemůžu :-) Začít s Ubuntu má něco do sebe, ale těžko říct, on každý doporučí něco jiného.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0