Autor Zpráva
Antti
Profil
Zdravím všechny, prosím o pomoc.

Bohužel mám UPC (hrůza) a k připojení na můj FTP server potřebuju *.no-ip.org doménu.

Když do MasqueradeAddress zadám x.no-ip.org (server je za NAT), ProFTPd se po startu systému spouští deaktivovaný. Když MasquradeAddress vypnu, ProFTPd startuje aktivovaný. Důležité je, že se zadanou MasquradeAddress server manuálně zapnout lze.

Čtením diskusí jsem došel k tomu, že ProFTPd startuje moc brzo - ještě se nedokáže připojit k internetu pro vyhodnocení adresy na DNS. Do /etc/hosts pochopitelně nic zapsat nemůžu, IP je dynamická (když zapíšu aktuální adresu, opět vše ok)...

Našel jsem i nějaký contrib, ale instalovat jej nechci. Prý ani není zrovna funkční.

Nakonec můj dotaz: lze start služby, např. o 5 sekund, opozdit? Možná by mi to pomohlo.

Díky všem
l564
Profil
Tak si vyrob program, nastavíš odpočet a po určité době se ti to spustí. A s návody na internetu resp. googlu najdeš toho hodně
Antti
Profil
l564:
Když to spustím manuálně, je po mně žádáno heslo - podle mě by to chtělo i po spuštění skriptem - takže to vyjde nastejno, zase by byl nutný můj zásah
l564
Profil
Antti:
Možná by mi to pomohlo.
Hlavně nic neplánovat do předu když ani nevíš zda-li ti to pomůže
Antti
Profil
[#4] l564
Tak danke za pomoc
Davex
Profil
Antti:
Nikdy jsem nepotřeboval No-IP, ale nepomohl by ti mod_dynmasq?
Antti
Profil
Díky za odpověď, ale to je právě ten contrib, co jsem našel a není prý nic moc

Nicméně mezitím byl můj problém vyřešen do /etc/init.d/proftpd jsem (na základě rady z jiného fóra) přida sleep 5s a vše opravdu funguje jak má

Proftpd se spouštěl dřív, než síťové služby, a tak nemohl vyhodnotit doménu a získat IP

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0