Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrej, mam notebook (Vista) a PC (XP) a chci je propojit pomocí LANka
- NTB ma internet a ten internet sdílet i na PC
- četl jsem návody, že mám na NTB změnit IP na 168.192.0.1 jenže takovou IP je výchozí brána, když na ntb dám tuto IP vyhodí to chybu, že taková IP je již v síti..

Jakou mám dát NTB a PC IPčka aby se nasdíleli..?
ShiraNai7
Profil
Jak máš připojený internet? Máš switch/router? Nebo jen 1 kabel?
candiess
Profil
Router
l564
Profil
candiess:
168.192.0.1 jenže takovou IP je výchozí brána, když na ntb dám tuto IP vyhodí to chybu, že taková IP je již v síti..

Asi jsi chtěl napsat 192.168.0.1, a pokud je již v sítí, to bude nejspíše router, tak stačí dát 192.168.0.2 nebo 192.168.1.1

candiess:
Jakou mám dát NTB a PC IPčka aby se nasdíleli..?


Pouze příklad
PC: 192.168.1.1
NTB: 192.168.1.2
Joker
Profil
candiess:
Jestli router má DHCP server, asi nejjednodušší je ho zapnout a na všech připojených počítačích v nastavení sítě v TCP/IP dát Získat adresy ze serveru DHCP automaticky (nebo tak nějak).
Poznámka: Nejjednodušší, pokud nenastanou vtípky jako že potřebujete jiný rozsah než 192.168.1.*, přičemž router sice umožňuje nastavit IP routeru, ale DHCP server umí přidělovat pouze 192.168.1.*, a to i v případě, že samotný router má IP z jiného rozsahu

Při ručním nastavení IP musejí být všechny počítače ve stejné podsíti, ale zároveň mít různé adresy.
Obvykle se nastavuje maska podsítě 255.255.255.0, takže pak musejí být vždycky první tři části IP adresy stejné a čtvrtá různá.
Pokud výchozí brána je 192.168.0.1, asi by IP měla být 192.168.0.(první číslo, které v síti ještě není)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0