Autor Zpráva
obziii
Profil
zdravim...potreboval bych pomoct s tim,jak zformatovat disk C. Vim ze by na instalacnim disku mela byt v prubehu instalace nabidka na zformatovani...jenze neni...nabizi mi to jen smazani stareho windows z oddilu...myslel sem ze by to slo treba tak,ze bych vytvoril novy oddil,tam nainstaloval novy system a ten stary kompletne smazal...jenze kdyz sem to chtel udelat,tak instalace vubec nereaguje...a samozrejme kdyz kliknu v tento pocitac na disk C pravym tlacitkem a dam naformatovat tak odmita jelikoz ho prave pouzivam...nwm co s tim...Poradi nekdo?
Keeehi
Profil
obziii:
Formátování disku na který budeš chtít nahrát nový OS provedeš až při instalaci v biosu. Objeví se to tam samo. Je to součást instalačního procesu.

Moderátor Alphard: Smazána reakce na vyhozený příspěvěk.
Stano
Profil *
obziii:
stačí strčiť CD/DVD s win do mechaniky a reštartovať pc. počas nabiehania biosu by ti mala nabehnúť inštalácia windovsu. tam budeš môcť aj formátovať disky. ak by nenabehla tak sa dostaň do nastavení biosu (press del) a treba nastaviť aby bootovanie z CD/DVD. Ale to by malo byť tak defaultne.
Miloš
Profil
Keeehi:
Při instalaci v BIOSu? V BIOSu se ani neinstaluje, ani neformátuje.

Stano:
U současných počítačů už několik let není nutné v BIOSu nastavovat bootovací sekvenci – po stisku některé klávesy (to je různé, ale bývá to při startu uvedené) lze vyvolat bootovací menu, kde si člověk pro to jedno konkrétní spuštění vybere, odkud chce bootovat.

obziii:
Jestliže opravdu instalační proces nenabídne formát, čemuž se velice divím, vypal si některou live distribuci Linuxu, nebo použij Hirens Boot CD, a disk naformátuj odtamtud.
Keeehi
Profil
Miloš:
Jo, trochu jsem to pomotal. Špatně jsem uvažoval. Říkal jsem si, že když tam už není starý OS, tak tam už zbývá jedině BIOS. Zapomněl jsem na to, že v mechanice je vlastně CD/DVD, ze kterého to jede. Navíc ta "grafika" Windowsů při instalaci není nijak úchvatná, takže se mi to smotalo dohromady. Samozřejmě máš pravdu a BIOS s tím nemá co dělat.
obziii
Profil
Keeehi:
No přímo formát se nenabídne. Ten recovery disk je z roku 2005 ,je možné že dříve to tam nebylo? Nabídne se mi akorát smazání oddílu,ale když potvrdím tak mi to háže nejakou chybu. Takže je možné,že jsem třeba windows nespustil z instalačního cd. Jak poznám,že bootování funguje? A případně kde ho v biosu nastavím? Když jsem tam vlezl tak jsem radši na nic neklikal v biosu se vůbec nevyznám :D . A ješte k té instalaci. Když přes tlačítko D chci odstranit oddíl nejde to. Tak chci vytvořit tlačítkem C nový. Ale instalace vůbec nereaguje. Takže musím nainstalovat windows do stejného oddílu,kde je ten starý a naásledně mi to nabídne smazání staré verze windows. Ale jedíné co se zformátuje je složka windows. Jinak všechny soubory a programy v pc zůstanou. Dále už mi to nikde formát nenabídne.
Keeehi
Profil
obziii:
Nevím, jaká windowsy instalujete, ale instalace XPček vypadá takto: http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007120022
- na prvním obrázku je vidět nastavení pořadí při bootování (BIOS)

Problém s mazáním a formátováním oddílů bude způsoben nejspíše tím, že máte recovery disk. To není plnohodnotná instalace, ale Jen to asi přeinstaluje kritické části OS. Bohužel s tímto zkušenosti nemám, takže spíše tipuji. Já jsem vždy prováděl celou čistou kompletní instalaci.
obziii
Profil
Keeehi:
Řídil jsem se podle vašeho odkazu. V biosu mám bootováni cd nastavené. Při instalaci už asi vím jak zformátovat disk. Musím vytvořit nový oddíl kam nainstaluju windows a ten starý pak zformátuju. Při instalaci jsou v menu 4 nabídky. Tlačítko ESC nebo F3 pro zrušení instalace. Teď přesně nevím. Potom D pro odstranění oddílu. Což nešlo. Teď už přesně nevím proč. Dále tlačítko Enter pro pokračování a C pro vytvoření nového oddílu. V tom je kámen úrazu. Protože C vůbec nereaguje a tudíž nemůžu vytvořit nový oddíl,na který bych vše nainstaloval a asi vyřešil své problémy. Nevíte čím to může být? Zkoušel jsem hledat v "Poradci při potížích",ale nic tam není.
Conqestor
Profil *
mam w7 ale chci tam dat xp jenze nez s stacim dat format disk tak se napise ze je novjesi a dal me to nepusti
Fisir
Profil
Reaguji na Conqestora:
Zkus to zformátovat instalačním DVDčkem Windows 7. Ale je blbost, aby instalace Windows XP nedokázala zformátovat disk nehledě na to, jaký OS tam je (maximálně problém s ovladači disku) jsi tam instaloval nepodporované Windows XP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0