Autor Zpráva
G3n3sis19
Profil
Potřebuju do školních pořítačů dostat (do hosts) přesměrování z facebooku na jinou stránku. Bohužel ale nemám oprávnění správce. Jde to nějak udělat?
Darker
Profil
Pochybuju, z bezpečnostních důvodů to doufám nejde.
Davex
Profil
Bohužel to jde, ale nabourávat se do cizích počítačů je trestné.
G3n3sis19
Profil
já se nikam nabourávat nechci. Jen by mě zajímalo, jak to jde a proč to W dovolí
Darker
Profil
Tato diskuse nemá nic společného s nabouráváním školní intranetové sítě.
l564
Profil
G3n3sis19:
Je google, tak proč si to nevygooglíš?
G3n3sis19
Profil
myslíš, že jsem to nezkoušel?

http://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=jak+zapsat+do+windows+hosts+bez+opr%C3%A1vn%C4%9Bn%C3%AD&ie=utf-8&oe=utf-8

Tak tady, sem moc nenašel
Darker
Profil
Dobře že tak náš malý hackere. Díky tomu zůstaneš malým.
G3n3sis19
Profil
protože si to neumím "vyhekřit" sám?
l564
Profil
G3n3sis19:
Známí chytráci ... Cokoliv pokud chceš najít hledej anglickými frázemi, je zaručeno 75% výsledků.
Hledám na google a jejda našlo to.

Dám ti malou radu do života: Pokud chceš být hacker tak musíš umět hledat na google a umět dobře anglicky, dnes se totiž pomalu i v Česku neobejdeš bez češtiny.
G3n3sis19
Profil
I do really know English, however I'm only 15 and my English isn't excelent. But thanks, I didn't think about to find it in English.
however, I do not want to be a hacker ;)

ale protože je v pravdilech česky, tak musím i překlad:

Já opravdu umím anglicky, ale je mi jen 15 a moje angličtina není excelentí.. Ale dík, hledat v angličtině mě to ani nenapadlo. Navíc, nechci bejt hacker. Prostě si jen na kškolím PC chci povolit stránky který sou přes hosts směřovaný na 127.0.0.1
Darker
Profil
l564:
dnes se totiž pomalu i v Česku neobejdeš bez češtiny.
Podivná to věc...

Hlasuju pro přesun k ledu, nelíbí se mi, že tu někdo hledá radu jak posílat spolužáky z facebooku kdovíkam.
G3n3sis19
Profil
říkám, že to není jen kvůli FB, ale kvůli stránkám na který se přes školní PC nedostanu a většina proxyn je taky zakázaných!
ShiraNai7
Profil
Davex:
Bohužel to jde

To teda pochybuju. Upravit hosts ano, ale bez administrátorských práv na zabezpečeném systému určitě ne. Kdyby mělo jít tohle, tak pak šlo pracovat s jakýmikoliv ostatními soubory bez omezení. V odkazech co psal l564 jsou jen návody jak upravit hosts vyžadující právě administrátorská práva (změna atributů, spuštění textového editoru jako administrátor atd), jakési návody na staré nezabezpečené windows ME/98 a freewarové programy dělající to samé.
Joker
Profil
ad ShiraNai7, taky si myslím že to nepůjde, pokud na to nemám práva- teda pokud to není systém typu Windows98 nebo tak.
G3n3sis19
Profil
No tak jelikož jde v XP zjistit admin heslo, jak to že by nešlo zapsat normálním účtem tam, kam se nemá ? :D
Darker
Profil
G3n3sis19:
kvůli stránkám na který se přes školní PC nedostanu
Tahle věta je ale úplně něco jiného než věta v úvodním příspěvku. Co takle hidemyass.com, nebo torBrowser?
G3n3sis19
Profil
hidemyass dobře znám, ten v hosts je a ten druhý, mrknu na to, dík. Je to rychlý a podporuje JS ? ;)
Davex
Profil
ShiraNai7:
„Bohužel to jde“
>
To teda pochybuju. Upravit hosts ano, ale bez administrátorských práv na zabezpečeném systému určitě ne.

Joker:
ad ShiraNai7, taky si myslím že to nepůjde

Teď hned mě napadají dva způsoby jak jde upravit kterýkoliv soubor bez práva administrátora na školním počítači. Ale pokud je administrátor školní sítě šikovný, tak to bude po restartu počítače stejně k ničemu.

Ale na druhou stranu asi moc šikovný nebude, když zakazuje weby nasměrováním na IP adresu 127.0.0.1 v souboru hosts... Bylo by vhodnější filtrování na proxyně s logováním těch výtržníků, kteří se to snaží obejít.
G3n3sis19
Profil
Tak mi prosím řekneš, jak? Rozhodně žádný chytrý "informatik" tam není, většina jich je na uživatelský úrovni
Darker
Profil
A ten tor browser nerozchodíš?
ShiraNai7
Profil
Já bych řekl, že celé toto vlákno patří do kontejneru. Pomáhat tu někomu v obcházení omezení, i kdyby byl administrátor sebeblbější, je celkem pod úroveň této diskuse. Pokud není G3n3sis19 (se svým 5Up3R L337 n1ck3m) schopný si ani najít či sám hostovat nějakou webovou proxy (free skriptů na to je milión), tak mu snad ani není pomoci.
G3n3sis19
Profil
ShiraNai7:
Mysli si, co chceš

Darker:
samozřejmě zkusím, avšak pochybuji, že mi to bez oprávnění správce povolí něco nainstalovat? (pokud to není na instalování omlouvám se, jsem na čistým linuxu a nemám tu teď právě wine abych to zkusil)

co takhle mi zkusit poradit s původní otázkou, jak změnit soubor HOSTS ?


koukám že na zahraničním internetu mají dokonce občas problémy do Windows zapsat s administrátorským účtem bez "Spustit jako správce"
Keeehi
Profil
G3n3sis19:
co takhle mi zkusit
Co takhle zkusit napsat verzi OS?
G3n3sis19
Profil
promiň, XP
Davex
Profil
G3n3sis19:
co takhle mi zkusit poradit s původní otázkou, jak změnit soubor HOSTS ?
Legálně to nejde.

Tato diskuse je o webdesignu a není proto vhodným místem k výměně informací, které jsou potřebné k obejití bezpečnostních opatření.

S přihlédnutím k pravidlům této diskuse je tedy téma vyčerpáno.
Chamurappi
Profil
První příspěvek zní jasně, nevěřím pozdějším slovům pana G3n3sis19, že mu nejde o záškodnickou činnost související s Facebookem, takže navrhuji připsat ho na seznam podezřelých individuí a nasadit na jeho sledování naši tajnou rozvědku.
G3n3sis19
Profil
:D Už se těším
puzzle
Profil
This is good english sentence:
I do really know English :D
překlad:
Já umím :D
G3n3sis19
Profil
cože?

víte co, neřešte to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0