Autor Zpráva
Zarkan
Profil *
Zdravím,
hned na úvod - vůbec nevím kam jsem měl zařadit tento dotaz, tak když tak pardon kdybych byl úplně jinde ... každopádně mám menší začátečnickém problém v Microsoft Visual Studiu – v designu jsem si udělal 3 jednoduchý položky: combobox – kde mám seznam 3 položek, pak button – jakmile si vyberu jednu ze tří položek tak kliknu na tento buton a třetí věc je textbox – zde bych chtěl mít po kliknutí na tlačítko text který zadám do kódů, ale bohužel nevím jak na to :( jediné co jsem tak nějak našel byl MsgBox, ale to se mi nelíbí. S MVS jsem kamarád teprve pár hodin, tak pardon za takový jednoduchý dotaz, ale fakt tomu zatím nerozumím.
Louka
Profil
Neuvádíš jazyk, ale obyčejně to bývá tak, že dvojklikem na tlačítko se ti automaticky vytvoří ovládací funkce. Do té pak napiš:
TextBox1.Text='Můj text';

Ten TextBox1 si nahraď jménem toho textboxu, ale implicitně se to jmenuje takto.
Pozor: Nesnaž se udělat si vlastní handler té klikací události, protože nestačí mít jen fci Button1_Click(), ale musí být definována i v jiných souborech - to píšu jen proto, aby ses nesnažil si ji přejmenovat.
Zarkan
Profil *
Louka:
Díky :)
Klik jsem na to tlačítko 2x a dopsal tam toto:
Select Case ComboBox1.SelectedIndex
Case 0
TextBox1.Text = "text který se zobrazi v TextBox1 u 1. v seznamu"
Case 1
TextBox1.Text = "text který se zobrazi v TextBox1 u 2. v seznamu"
End Select

A teď ještě jestli se můžu zeptat v tom Textboxu1 mám teďka ten text. V designu si přidám další tlačítko - Button2 a to bych chtěl, aby mě po kliknutí na něj se daný text smazal. Chápu, že kliknu 2x na to tlačítko button2 a dopíšu asi něco ve smyslu "Delete.TextBox1", ale nevím jak přesně to má být.
Mike8748
Profil
Zarkan:
pro smazani textu nastav prazdny obsah
TextBox1.Text="";
Zarkan
Profil *
Mike8748:
Diky taky možnost to mě nenapadlo - jak jednoduchý :D, ale určitě by to mělo jit i nějak přes to delete ne?
Mike8748
Profil
Zarkan:
ještě by to šlo například přes
TextBox1.Clear();


nevim co máš na mysli tím "Delete.TextBox1", protože to je nesmysl (nemáš objekt Delete, s metodou/vlastností TextBox1)... ale pokud si tím myslel to co myslím žes myslel, tak tím by jsi smazal celý TextBox1 jakožto objekt (tedy by přestal existovat celkově, ne že by se smazal pouze jeho obsah)
Zarkan
Profil *
Mike8748:
Psal jsem něco ve smyslu - pravě že jsem nevěděl jestli tam má byt delete nebo clear, jestli má být první jedno z těchto slov nebo jestli napřed TextBox1 a jestli mezi tím má byt mezera nebo tečka ... Každopádně děkuji :)
Zarkan
Profil *
Dál bych se chtěl zeptat když mám v tom rolovacím seznamu – combobox1 dvě položky a mám je tam uloženy takto: ComboBox1.Items.Add("prvni") a pod tím úplně stejně akorát druha. A teďka bych chtěl do seznamu přidat další, ale už ne tímto způsobem (znovu zkopčím a přepíšu na třetí), ale tak, že vložím další textbox (dejme tomu TextBox9) a do něho bych chtěl napsat text který by se mě přidal po kliknutí nějakého dalšího tlačítka (dejme tomu Button9) jako další (v tuto chvíli třetí pod dva které již mám pevně dané) do rolovacího seznamu (ComboBox1).
Zarkan
Profil *
Zarkan:
melo by to byl něco jakože kliknu zase 2x na ten Button9 a dopíšu:
ComboBox1.Items.Add = TextBox9.Text
takhle to urcite nebude ale proste neco v tomto smyslu nebo ne?
Mike8748
Profil
ComboBox1.Items.Add(TextBox9.Text);
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zarkana:
jestli má být první jedno z těchto slov nebo jestli napřed TextBox1 a jestli mezi tím má byt mezera nebo tečka
Diskusní fórum o tvorbě webových stránek není optimálním místem pro rozebírání naprostých základů tvorby okenních aplikací ve Visual Basicu.

ComboBox1.Items.Add = TextBox9.Text
Na podobné otázky se nejspíš nehodí žádné fórum. Požadovat po někom opisování prvních lekcí z programátorských učebnic do diskuse mi připadá jako nestoudné mrhání cizím časem. Použij vyhledávač.
Zarkan
Profil *
Mike8748:
A aby to i po zavření a znovu otevření fungovalo tak to bych chtěl už asi moc že?
Louka
Profil
Zarkan:
Mám pocit, že Visual Studio má "našeptávač" - nauč se ho používat a na základní věci už se nemusíš nikdy ptát. Např. začneš psát "But" a on ti tam nabídne "Button1", připíšeš tečku a on ti nabídne sloupec vlastností a metod:
.Text
.Width
.Height 

atd. U každé té věci je napsáno o co se jedná a jak se to použije (které argumenty přebírá metoda, ...).
Pamatuj, že metoda má za sebou závorky (kulaté) a v nich argumenty, zatímco vlastnosti objektu mají zpravidla rovná se.
Louka
Profil
Zarkan:
Musel bys to ukládat do souboru. V C# to šlo u RichTextBox jako RichTextBox1.Save("jméno souboru"); ale ve VB nevím...
Zarkan
Profil *
Louka:
Používám našeptávač, teda spíš snažím se ho používat - jak jsem psal hnedka na začátku s MVS jsem kamarád teprve pár hodin.
Když mám tlačítko, richtextbox a normalni textbox, no a chtěl bych, aby se mě po každým kliknutí vepsal text, který je v textboxu do richtextboxu -> kliknu jednou napíše se mě to tam, přepíšu text kliknu znovu a pod to se napíše druhé slovo, opět přepíšu text kliknu znovu a pod to se napíše třetí slovo .... chápu to jen pro první kliknutí to by mělo byt asi takhle:
RichTextBox1.Text = TextBox1.Text & vbCrLf &
Zarkan
Profil *
Mike8748:
U Toho ComboBoxu mám vlastně v tom seznamu dvě pevně daný položky a další přídávam teda takhle: ComboBox1.Items.Add(TextBox9.Text) no a u toho ComboBoxu mám kód viz třetí příspěvek, s tím že to pak pokračuje ještě Case 2 TextBox1.Text = TextBox2.Text.
No a de mě o to, že ten case 2 až vlastně case nekonečno už není pevně zadaný slovo, ale že ho zadávám až pomocí textboxu2. No a chci se zeptat jestli by místo toho Case 2 nešlo napsat třeba case 2-nekonečno což asi ne, ale třeba 2-999 nebo to dát do závorek či uvozovek … nebo prostě musím pod tu case 2 napsat Case 3 TextBox1.Text = TextBox2.Text a pod to zase Case 4 TextBox1.Text = TextBox2.Text a pod to zase Case 5 ...
Louka
Profil
Zarkan:
ebo prostě musím pod tu case 2 napsat Case 3 TextBox1.Text = TextBox2.Text a pod to zase Case 4 TextBox1.Text = TextBox2.Text a pod to zase Case 5 ...
není něco jako
default: TextBox1.Text = TextBox2.Text;
?

A ten tvůj problém s přidáváním slov... neznám syntaxi VB, ale jestli chceš prostě připisovat do RichTextBoxu, tak jsem to dělal
RichTextBox1.Text += hodnota;
takže u tebe
RichTextBox1.Text += TextBox1.Text+"\n";


EDIT už jsem moc dlouho vzhůru, oprava - chyběl tam .Text
Zarkan
Profil *
Louka:
Já ji právě taky moc neznám :D takže proto tady takhle dneska blbnu - jako chápu HTML a i dá se říct že i PHP, ale prostě mám úkol to děl takhle a tím pádem vůbec nevím.
Jinak díky s tím přidávání - taky mě to mohlo napadnout, že se to nemá jen rovnat, ale že to k tomu ještě musím přičíst – to je tak jednoduchý, když si to člověk uvědomí, teda spíš když ho k tomu někdo dokope :D – díky moc
Zarkan
Profil *
[#16] Zarkan
Můžu se ještě jednou zeptat pokud někdo neví jak bych mohl tento kód nahradit:
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        Select Case ComboBox1.SelectedIndex
            Case 0
                TextBox1.Text = "jedna"
            Case 1
                TextBox1.Text = "dve"
            Case 2
                TextBox1.Text = TextBox2.Text
            Case 3
                TextBox1.Text = TextBox2.Text
            Case 4
                TextBox1.Text = TextBox2.Text
            Case 5
                TextBox1.Text = TextBox2.Text
            Case 6
                TextBox1.Text = TextBox2.Text
            Case 7
                TextBox1.Text = TextBox2.Text
            Case 8
                TextBox1.Text = TextBox2.Text
            Case 9
                TextBox1.Text = TextBox2.Text
        End Select
    End Sub

Prostě jak nahradit, abych tam mohl napsat třeba jen Case 2-9 nebo něco v tomto smyslu a zabralo to proste jen 2 řádky a ne 16 jak to mám teďka. Nebo kdybych tam neměl 9, ale prostě nějaký velký číslo třeba číslo n.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zarkana:
Proč se zase ptáš na takovou základní věc lidí? To opravdu nejsi schopen najít si žádný příklad?
Výsledky hledání „vb select case“ v Googlu:
 1 • Select...Case Statement (Visual Basic)
 2 • Select Case Statement in Excel VBA Macro Code. Alternative to ...
 3 • DevGuru VBScript Statement: Select Case
 4 • Visual Basic Tutorial Lesson 8: Select Case....End select Control ...
 5 • VBScript Tutorial - Select Case
 6 • VBScript Conditional Statements
 7 • Visual Basic .NET for Beginners - Select Case Statements
 8 • VBA Select Case
Zarkan
Profil *
Chamurappi:
Tak pardon, že tomu nerozumí, ale od toho to fórum je nebo ne? Jinak každopádně děkuji :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zarkana:
Není. Smyslem tohoto fóra je poradenství v oblasti tvorby webových stránek, ne tlumočení učebnice Visual Basicu. Neznalost programovacích jazyků či nástrojů je omluvitelná, naprostá neschopnost si najít základní informace už nikoliv.
Zarkan
Profil *
[#14] Louka
Nevím jestli to dělám dobře mám tam tohle:
ComboBox1.Items.Add(RichTextBox2.Text)
RichTextBox2.Text += TextBox11.Text & vbCrLf
RichTextBox2.SaveFile("pokus.doc")

Normálně v textbox11 napíšu text a kliknutí na tlačítko, čímž se to zobrazí do RichTextBox2 a zároveň i uloží do pokus.doc kterej je uložen ve složce projektu (to vše v pohodě) a zároveň i přidá i nakonec rolovacího seznamu – do ComboBox1 ale tady už to nějak blbne a navíc po zavření programu to tam nezůstane.
Zarkan
Profil *
[#23] Zarkan
Už jsem na to přišel teďka řeším trošku jiný problém - když mám textboxu, kde mám pod sebou n řádku textu, tak jak to mám převést do combotextu, ale ne jako další jednu položku, ale právě n položek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0