Autor Zpráva
buck1
Profil *
Nejakou dobu resim, jestli psat email v rezimu plain text ci html. Nejsem v tom zas nejaky expert, spis naopak. Ale co jsem tak slysel tak html maily nemusi vzdy k adresatu dorazit (pres spamovou ochranu), za to plain text by mel dorazit 100%.

O co me tedy jde? Potrebuji rozeslat par cover letteru, u cehoz nemusim zvyroznovat dulezitost. aby email vubec dorazil. ALE! Email by mel obsahovat i nejake propagacni znaky na mou osobu, v tomto pripade by mel byt zakonecen podpisem aspon s linkem na me stranky, coz je nanejvys dulezite, jenze ouha, to uz musi byt mail v html rezimu.

Jak z toho ven, co by jste mi doporucili?

dikas
ShiraNai7
Profil
buck1:
co jsem tak slysel tak html maily nemusi vzdy k adresatu dorazit (pres spamovou ochranu), za to plain text by mel dorazit 100%

Nesmysl. Všechny druhy e-mailu spadají pod spam filter (pokud jej správce serveru používá). To by jinak asi chodil všechen spam vesele dál jako text/plain, že?

Jak z toho ven, co by jste mi doporucili?
v tomto pripade by mel byt zakonecen podpisem aspon s linkem na me stranky

Snad kazdy e-mailovy klient zvyraznuje odkazy i v obycejnem textu. Pokud potrebujes formatovani, pouzij text/html. Pokud ti staci obyc text, pouzij text/plain.
buck1
Profil *
ne v obyc plain textu se prave linky nezvyraznuji, kdyby jo tak neni co resit. Napsal bych to v plain textu s odkazama.

Puvodne jsem to mel reseny pres html sablonu vcetne obrazku s linkem, coz je pry to sami co html mail, kterej je vice "nachylnej" pro prejiti pres spam filtr.

Rikam nevim do jake miry to je pravda ale pry o dost vetsi sanci na to ze mail dorazi, je kdyz je psan v plain textu... a ja v tomto pripade nechci pokouset sebemensi procento, ze by mail nemusel dorazit, ale zase chci aby mail mel urcitou davku propagace...
ninja
Profil
buck1: Zvyraznení odkazu v textovém email je zcela v režii emailového klienta příjemce. Velká část jich ale opravdu URL zvýraňuje.

Můžete email zaslat jako plain text i html verzi, kterou si klient zobrazí pak záleží na něm.
buck1
Profil *
ninja:
žete email zaslat jako plain text i html verzi, kterou si klient zobrazí pak záleží

to me zajima... je na toto nejaka specialni funkce, nebo je to mysleno odeslat tentyz email ve dvou verzich dvakrat?
DoubleThink
Profil *
Mail je většinou multipart/related dokument. Může obsahovat libovolné množství různých datových obsahů, na tomto principu ostatně fungují přílohy mailů. Každý schopnější mailový objekt nebo třída takový dokument umí lehce zkompletovat - v php například phpmailer.
buck1
Profil *
a ted pro ty mene it zdatne... lze tedy nejakou cestou priradit jednomu mailu dve podoby, jak jiz zminil ninja? Laicky receno by me to vyresilo muj problem. Mail by dosel a kdo by chtel zapnul by si ho v podobe html s obrazky a linky. Kdo ne nechal by plain text formu, ale hlavni by bylo ze by mail dorazil...

PS Ale netusim jak to ninja presne myslel...
ninja
Profil
buck1: Ano, přesně tak. Netuším jakého klienta používáte, ale většina to umí (myslím že i Outlook). Jen je potřeba nastavit, aby se email odesílal jako plain text i html.
buck1
Profil *
pouzivam windows live. To je ale super, to by me pomohlo vyresit sve dilema :-) nejaky navod jak na to by bodnul, predem diky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0