Autor Zpráva
ReVolt
Profil
Ahoj doporučili by jste mi prosím nějaký program, který dokáže ukládat zvuky vycházející ze zvukovky do třeba souboru mp3. Myslím tím aby se uložil výstup aniž by musel projít reproduktory a zpět mikrofonem.
Snad jsem to správně popsal, díky za všechny příspěvky.
Miloš
Profil
Zkusil bych free program Audacity. Tam můžeš zvuk před uložením ještě sestříhat, vyčistit a vůbec vhodně poupravit.
ReVolt
Profil
Asi s Audacity neumím pracovat, umí to vůbec to co potřebuju? Zkoušel jsem AIMP tools, ale z toho jsem tak nějak nedokázal onu funkci spustit.

Asi jsem problém špatně popsal tak to zkusím znovu: potřebuju nahrát výstup zvukové karty při absenci mikrofonu
Miloš
Profil
Nerozumím jednomu – výstup je to, co má jít do zesilovače nebo do beden, zatímco mikrofon má na zvukové kartě vstup.
Chceš tedy zaznamenat co? Signál, který jde do PC z externího zdroje, nebo to, co už v PC přehráváš?

Každopádně je potřeba nastavit ve vlastnostech zvuku (Windows) zdroj, ze kterého má probíhat záznam.
Máš-li XP, pak dvojklikem na ikonku repráčku (vedle hodin) otevřeš „Play Control“.
Přes Možnosti / Vlastnosti přepni Přehrávání na Záznam, otevře se ti mixák a na něm zaškrtni patřičný zdroj, ze kterého chceš nahrávat.
okolojdouci
Profil *
ReVolt:
Zkoušel jsem AIMP tools, ale z toho jsem tak nějak nedokázal onu funkci spustit.

Spusť AIMP2r.exe, je to Audio Recorder. Nahrávání je tak jednoduché, že bych si připadal jako blázen, kdybych to měl popisovat.
ReVolt
Profil
Miloš:
Potřebuju zaznamenat výstup tzn. soubor který již v pc mám ovšem ve formátu, který se nedá převést do jakéhokoliv audoiformátu, mám win7,zkusím si s tím pohrát

okolojdouci
zas takovej blb nejsem, ale to co píšeš je mi k ničemu viz. výše
_es
Profil
ReVolt:
který již v pc mám ovšem ve formátu, který se nedá převést do jakéhokoliv audoiformátu
To si nejako odporuje. Ak ho dokážeš prehrať, tak sa snáď musí dať aj skonvertovať do iného formátu.
Miloš
Profil
Nedá převést? Co je to za formát? Nepomohl by konvertor SUPER? Ten je hodně všestranný; jediný formát, se kterým si neporadil, byl ZVR, jinak jsem v něm zatím vždycke všechno zkonvertoval.
ReVolt
Profil
_es, Miloš:
Bohužel si to neodporuje, je to zápis bicí soupravy (program Guitar Pro) a protože se aktivně věnuju hudbě tak to potřebuju nějak vytáhnou do mp3, v onom programu to vyexportovat nejde tak mě napadlo to "nahrát", ale pokud to postím reprákama ven a mikrákem zase dovnitř tak tam je spousta šumu ciž je nežádoucí
jinak moc díky za vaše příspěvky, snad se to dá nějak řešit
Miloš
Profil
To je jasné. Pak bys měl na windowsím směšovači zadat jako zdroj zvuku pro záznam buď koncový zesilovač (smíšený signál ze všech vstupů), nebo Wave/mp3, nebo MIDI synth (podle toho, v jaké podobě to ten program posílá, třeba svůj notopisný program takto nahrávám s volbou MIDI synth).
ReVolt
Profil
Aha a nevíš kde to najdu ve win7. Buď sem slepej nebo to tu nikde nemám. Prostě to nevidím :(
okolojdouci
Profil *
ReVolt:
Napadá mě jedno kočičí přísloví..

aimp recorder nahrává to, co jde do zvukovky. Jestli toto není to, co potřebuješ, tak jeden z nás je mimo mísu.
Miloš
Profil
V sedmičkách máš myslím vedle hodin ikonku repráčku. Když na ni klikneš, vyskočí ti šavle koncového zesilovače, která má dole napsané Mixer – není klikací? Pokud ano, pak už by to mohlo být podobné jako v XP.
_es
Profil
ReVolt:
Asi s Audacity neumím pracovat, umí to vůbec to co potřebuju?
Veď len spustíš ten program, čo to prehráva, v Audacity stačíš tlačidlo nahrávať a potom to uložíš ako wav alebo mp3.
ReVolt
Profil
okolojdouci:
no já sem právě někde čet něco, že to bere i výstup

Miloš:
vyskočí na mě jen mixák, který ovládá hladinu hlasitosti všech možných výstupů...
zkusím ještě znovu projí net jestli na něco nenajdu
Miloš
Profil
Nejde ale o koncový mixák, nýbrž o mixák nastavení úrovně záznamu.
Jak jsem psal, v XP má ten koncový mixák menu a přes něj se dá přepnout z koncáku do záznamového.
Ten v Sedmičkách nemá žádné další menu?
Taurus
Profil
Taky jsem nedávno chtěl na sedmičkách zaznamenat to co jde z repráků v Nero Wave Editoru a mám ten samý problém. V nastavení záznamu je prd oproti XP.
ReVolt
Profil
Miloš:
nemá, zkusím to všechno přetahat do xpček a udělat to jak jsi psal výše.
Díky moc
romusinka
Profil *
[b]ReVolt[/b

ahoj potrebovala bych pomoct, s programem audacity, nahravam zvuk vsechno funguje, ale kdyz to chci prehrat tak nic nejde slyset, repracky uz jsem zkontrolovala
kkk
Profil
Používám zvukovku ESI U46 E a DAW Sonar 8, občas při nahrávání však praská.Co by to mohlo být?
engien
Profil *
@kkk: Jo to znám. Já měl problém s bezdrátový teploměrem, který každou minutu vysílal a zvukovka to nějak chytala a praskala. Našel jsem to náhodou po půl roce, když se v něm vybila baterie.
kkk
Profil
No to by mě taky nenapadlo :-) Tohle,ale bude asi jiný problém.Přesto děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0