Autor Zpráva
Martin02
Profil
Dobrý večer,
potřeboval bych poradit ohledně souboru bat.

1. Jak mám udělat soubor bat, který po otevření zobrazí nějaký text a když uživatel stiskne třeba klávesu L, něco se stane (spustí se jakýkoliv program) a když stiskne klávesu K, stane se něco jiného (spustí se jiný program)?
2. Když určitým programem vytvořím proces, jak ho mám zrušit pomocí jiného programu (třeba BAT nebo cokoli jiného)?
3. Dá se nějak nastavit v programu BAT, aby nějakou operaci vykonával v určitém intervalu?

Předem mockrát děkuji za odpověď
Miloš
Profil
1)
Dřív to bylo možné pomocí příkazu choice, který volal externí soubor choice.com.
Volba se větvila pomocí systémové proměnné errorlevel, kdy byly jednotlivé volby číslovány a musely se vypsat sestupně popořadě od té, která měla nejvyšší hodnotu.
Příklad:
@echo U=Ukonci, H=Hraj bez cestiny, N=dosud ses Nerozhodl
choice /c:uhn /n
if errorlevel 3 goto znova
if errorlevel 2 goto 3
goto konec


Choice.com pokud vím naposledy obsahovaly Windows 98, možná Milenia.
Krakatoa
Profil
1) Jestli nevadí potvrzování toho písmena tak ->
@echo off
set choice=
title Test

REM Menu
:Menu
cls
echo Napis L a potvrd 
echo Napis K a potvrd
echo Napis konec a potvrd 
set /p choice=   Vybrat:
if '%choice%'=='L' goto LLL
if '%choice%'=='K' goto KKK
if '%choice%'=='konec' goto konec

:LLL
cls
echo ==============
echo       LLL
echo ==============
echo.
pause
goto menu

:KKK
cls
echo ==============
echo       KKK
echo ==============
echo.
pause
goto menu

:konec
exit


2) Přímo v cmd je na to taskkill nebo externí utilitka prcwiev (pv.exe ... používá ji např. i vertrigo)

3) Např. přes goto jako v příkladu 1) s tím, že tam bude sleep (sleep.exe ... utilitka, najdeš na netu).


Pokud není vyloženě potřeba použít cmd, doporučuju se naučit dělat v autoitu, je to velmi jednoduché, stačí na to ta nápověda v autoitu, jde v něm vytvořit vcelku cokoliv, klidně se začátkem pomůžu.
Martin02
Profil
Krakatoa:
1) Dobře, ale jak mám udělat, aby, když napíše třeba "heslo", zobrazí se "správně" a když napíše cokoli jiného zobrazí se "špatně"
zkoušel jsem:
if '%choice%'== 'heslo' goto LLL else if '%choice%'!= 'heslo' goto KKK

a to nefunguje
Krakatoa
Profil
Martin02:

@ECHO OFF
SET /P HESLO=Zadej heslo:
IF "%HESLO%"=="heslo" (
ECHO Heslo je OK
) ELSE (
ECHO Heslo je spatne
)
pause

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0