Autor Zpráva
robbie
Profil *
jak poznám zda mám veřejnou či neveřejnou ip adresu? poradí někdo, moc tomu na netu nerozumím
l564
Profil
robbie:
Co sem čet tak to poznáš ve smlouvě, která byla dodávaná.
Zechy
Profil
A co nás učej v sítích, jsou ty rozsahy veřejných a neveřejných už určený :), čili si stačí zjistit jakou máš IP adresu.
Krakatoa
Profil
robbie:
v případě, že veřejnou IP adresou myslíme veřejnou internetovou IP adresu:
Spustíš na svém PC jakýkoliv server, nasměruješ použitý port pro spojení pokud není spojení s internetem přímo ze tvého PC (pokud máš např. wifi a na ni napojeno více počítačů, nasměruješ použitý port na IP tvého PC v lokální síti), pak zjistíš svou internetovou IP (např. google "moje IP" ... někdy se může tvá IP, ze které přistupuješ do internetu lišit od IP, přes kterou se dostaneš do tvé sítě z internetu (můj případ) -> v tom případě najdeš IP, přes kterou se dá připojit do tvé sítě (PC), v zařízení, ze kterého se připojuješ do internetu (např. wifi)).

Pokud todle uděláš a dáš tu správnou IP někomu (mimo tvou lokální síť) jako odkaz a on na ni klikne a připojí se ti na ten tvůj server, máš veřejnou IP.
:-)

Zechy:
Nesmysl
Zechy
Profil
Krakatoa:
Nesmysl
Private Adresses:
10.0.0.0 to 10.255.255.255
172.16.0.0 to 172.31.255.255
192.168.0.0 to 192.168.255.255


Dovolil jsem si menší citaci, tohle je definováno jako soukromá IP
DoubleThink
Profil *
Krakatoa:
robbie potřeboval jen zjistit, jakou má adresu. Nechtěl hacknout Komerční banku.

Koncový PC má málokdy veřejnou adresu. V 99.9% případů je ještě před ním nejmíň jeden NAT.
Je tedy třeba zjistit adresu nejvzdálenějšího síťového prvku, nad kterým mám ještě kontrolu - typicky je to zaprášený router někde pod skříní - a tuto adresu pak porovnat se Zechym zmíněnými rozsahy.
Zechy
Profil
DoubleThink:
typicky je to zaprášený router někde pod skříní
Nebude ten zaprášený router default gateway? Většinou už dál nevidim :)
DoubleThink
Profil *
To je ten jeden, což je u domácností asi nejběžnější - i když síťaři dovedou být někdy neuvěřitelně tvůrčí, když dojdou zásuvky ;)
Zechy
Profil
Tak u nás to tady lítá přes modem a coaxial do nějákýho jejich routeru kde většinou ještě zakopnou o kabel :)
Krakatoa
Profil
DoubleThink:
Já si vždycky myslel, že pokud na tom posledním členu není IP 10.*, 172.* nebo 192.* ještě neznamená, že na tento člen je veřejný přístup z internetu.
robbie
Profil *
fakt nechápu, když se někdo zeptá na veřejnou a neveřejnou IP , proč někdo kváká o zaprášeném routeru pod skříní, navíc doma žádný server na připojení nemám. Jak se směruje router?
DoubleThink
Profil *
robbie:
proč někdo kváká o zaprášeném routeru pod skříní
Protože jeho adresa je s největší pravděpodobností ta, co tě zajímá, chytráku.
Zechy
Profil
Krakatoa:
ještě neznamená, že na tento člen je veřejný přístup z internetu.
Znamená, jsou to rezervovaný rozsahy, který nikdy na veřejným internetu neuvidíš, tam už totiž lítaj adresy přeložený NATem, pokud je někdo má. Daj se totiž využít zdarma a bez svolení v kterýkoli síti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0