Autor Zpráva
robbie
Profil *
Asi hloupý dotaz, ale chci se zeptat, po prvním zakoupení notebooku je doporučeno udělat jakousi zálohu, o jakou zálohu jde?
Je to zálohování přímo Windowsů, takže by se dali pak nahrát na jiný pc, to asi ne že? Nebo se jedná jen o jakési systém informace? Děkuji za vysvětlení, hledal jsem na Googlu, ale neuspěšně.
Petr ZZZ
Profil
Zálohováním je myšleno zkopírování dat (souborů) na nezávislý nosič - např. externí disk atp., aby nedošlo k jejich nezvratné ztrátě, kdyby se ti polámal počítač, nebo před tím, než nainstaluješ nový operační systém atd. Zálohovat je vhodné především data nenahraditelná, to znamená osobní, originální – texty, které jsi napsal ty, obrázky, které jsi nafotil ty, weby či aplikace, které jsi nakódoval či naprogramoval ty, osobní korespondenci atd., zkrátka data, která jsi shromáždil nebo vytvořil ty a která jinak nikdo nemá.
Zechy
Profil
A nebo taky zálohovat data, která můžou po přepsání způsobit problémy v systému
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Zálohovat je vhodné především data nenahraditelná (...)
Ta v novém notebooku asi nebudou.

robbie:
Co se má zálohovat, by měl asi odpovědět ten, kdo tuto činnost doporučil.
Já nezálohuji nic. Naopak po nakoupení notebooku z něj mažu tunu sajrajtu ve formě zkušebních verzí všeho možného. Programy na správu všeho možného od výrobce notebooku je možné většinou dodatečně stáhnout z webu dané společnosti. Nenapadá mě, co bych doporučoval zálohovat.
DoubleThink
Profil *
jenikkozak:
Co se má zálohovat, by měl asi odpovědět ten, kdo tuto činnost doporučil.
V tomto případě to bylo Centrum akcí. To po prvním spuštění typicky doporučuje nainstalovat nějaký antivirus a antispyware, zapnout aktualizace a taky nastavit automatické zálohování.

Já nezálohuji nic.
Jsou dvě skupiny lidí. Ti, kteří zálohují a ti, kteří o svá data teprve přijdou.
Zálohování W7 je poměrně kvalitní, pokud má člověk víc než jeden disk, vyplatí se zálohovat na něj důležité dokumenty. Záloha je rozdílová, takže nezabírá nějaké enormní množství místa.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0