Autor Zpráva
Lajk011
Profil *
Zdravím,
doma mám pomalejší internet než u kamaráda a u něj mi skáče odezva v Counter Strike Source až na 800 ms. Doma ji mám stabilní tak 50 ms. Počítač je stejný. Může být problém také v kabelu, který vede z modemu do PC? Předem děkuji za odpověď a případné rady.
Fantomasmag
Profil
Lajk011:
Tak především rychlost internetu a odezva jsou dvě různé věci. Jaký máš ty a tvůj kamarád připojení k internetu?
Lajk011
Profil *
Doma máme Avonet a to ještě jedu přes wi-fi. Je to tam pomalejší než tady a je to v pohodě ta hra. Ale když jsem tady (C and Csystem nebo jak to je) a jedu přímo před router či modem nebo jak to je. Nevím. Je to tu prostě rychlejší ale ping skáče v CS:S až na taková velká čísla.
Lajk011
Profil *
Nevím jestli je to, to co jsi chtěl vědět. Jsem v tomto úplný lajk.
Fantomasmag
Profil
Lajk011:
Zkus jít třeba na www.rychlost.cz a udělej si kompletní test připojení, pak uvidíš, na čem jsi.
Lajk011
Profil *
Právě, že u kamaráda jsem na tom líp, než doma. A to mě štve že doma mi to nelaguje a zde ano. Zde mám taky takový divný kabel k PC... Trošku zkroucený popř. jak končí tak trošku povytažený z toho bílého (průhledného) konektoru do PC.
Bubák
Profil
Nenapsal jsi, jestli se ztrácí pakety.
Nedělej ping, ale tracert (případně traceroute, podle OS), dozvíš se mnohem více.
Obecně jce říct, že pochybný kabel může způsobovat problémy, ale pravděpodobnější je, že ke zpoždění dochází jinde. Víc ti bez dalších informací neporadím, křišťálovou kouli se mi podařilo výhodně prodat přes nejmenovaný aukční portál.
Joker
Profil
Lajk011:
Jak už bylo řečeno, rychlost připojení a odezva jsou dvě různé věci.
Může být rychlé připojení s pomalou odezvou (třeba satelitní) a naopak relativně pomalé připojení s rychlou odezvou.

Pokud jde o kabel, tak to jde ověřit celkem snadno: Stačí pingnout zařízení, které je na druhé straně toho kabelu (pravděpodobně router).
Lajk001
Profil *
Aha. A dá se ta odezva nějak snížit nebo to je poskytovatelem připojení, že je tak velká?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0